• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
2v6 - майстор
LazarGanev написа:
Проблемът е, че помпата се товари и клапанът заминава бързо. Нали знаеш, че вибрационните помпи не трябва да се товарят на изхода?
Не, не знаех :?
Щом казваш - ще го имам впредвид :idea:
Въпроса е колко не трябва да се товарят?
Примерно да качва вода на 30 метра голям товар ли е?
То входа на вибрационна потопяема не може да се натовари, та остава само изхода :wink:
LazarGanev - "Велик майстор"
Обемните помпи са най-разтоварени при отворен кран на изхода, а центробежните - при затворен кран. Вибрационните са обемни и колкото по-нависоко качват вода, толкова са по-натоварени и толкова по-бързо заминава гумения клапан. Ако няма друга друга алтернатива (например тесен и дълбок сондаж) се примиряваш със консумативите под формата на клапани, но на повърхността няма смисъл да се ползват, дори и да могат да задвижат пръскалката. А повечето хубави пръскалки изобщо не могат да бъдат захранени от вибрационна помпа, тъй като им трябва и подобаващ дебит.
Колеги имам един такъв въпрос. Наскоро купихме една стара къща в едно село. Има кладенец с помпа. Както и да е помпата не работеше но след 2 дневни мъки с таблото и мотора я подкарах криво ляво даже взе и да изпомпва :-D . Та помпата е от тези старите светло сините на Елпром Троян - знам че не e кой знае колко като определение ама някой да има предстaва какъв и е цолажа на отвора на изхода на турбинката, че не го запомних пък искам да взема малко тръби и колена да си насоча водата накъдето искам. Беше 1 1/2 или 1 1/4 ама не помня кое точно. Та ако някой знае кажете моля че требе да бия сума ти път дотам после обратно до града за частите и пак обратно и така пък дойдоха яките жеги и требе да се полива :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Би трябвало да е 1", ама зависи от модела - може и да е 1 1/4". Но съм сигуре, че не си запомнили марката - дя не би да е "Вида"? :-D
Ами на табелката на мотора съм сигурен че пишеше Троян - то имаше и тръба с едно коляно там и на него беше щамповано 1 и ... ама айде де .. както и да е.. ще го отложим с 1 седмица. Да съм гледал :)
маречков - специалист
Чета я тая тема и един въпрос ме тормози, та каква е разликата между джет(самозасмукващи), центробежни и периферни помпи? Не са ли всички с турбини :? и коя за какво е най - удачна?
LazarGanev - "Велик майстор"
Последните 2 са едно и също нещо. Самозасмукващите са също центробежни, но по-специални - имат едно голямо тяло, в което има достатъчно вода, за да се самообезвъздуши сама и да засмуче, дори и да е глътнала въздух
Krass - майстор
Pedrollo 4BLOCKm 6/6 или WILO TWU 4-0808Em. Сондаж 16м. d-140mm. Водата е на 3м.Воден стълб13м.Ще свършат ли работа или са големи. коя да избера? 10Х
при мен се получи следния проблем след около месец нормална работа на бустер помпата същата след спирането на кранчето не иска да изключи и работи постоянно.свалих я понеже е в гаранция но от сервиза на "Wilo" в Пловдив ми казаха че нищо и нямя.след като я монтирах отново - работеше нормално две седмици и сега същия проблем .... някакви мнения ???
пон май 19, 2008 10:35 amludmilz написа:
съветвам те да отделиш малко повече пари и да си купиш потопяема помпа GRUNDFOS от серията АР. или FLYGT. те са с вграден поплавък. не се интересувай от дълбочина на засмукване, защото при потопяемите помпи такава няма. има напор и водно количество (дебит). напора се смята от нивото на водата в кладенеца до мястото на свободното изтичане на водата от маркуча или тръбата например. повтарям - от нивото на водата в кладенеца, не от нивото на потапяне на помпата. не гледай данни от табелки или от информацията на продавачите. поискай да видиш характеристиката на помпата. тя е водно количество(дебит) и напор. така избери това което ти трябва. болшинството фирми за помпи дават като информация граничните стойности на харакеристиката и това заблуждава клиентите. докато истината е, че трябва да избереш точка от характеристиката най-често по търсения напор.после се чудят защо не работи добре. успех!
Потопяема помпа SQ 3" Grundfos
Цена:1,164.00 лв
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Моля помогнете -водна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: