• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Милен - майстор
Криворазбрана икономия, това е твоята задача.

Значи могат да си купят отделни хидрофори и помпи и т.н. а не могат да си пуснат отделни тръби - трябвало в общата. Какъв е проблема щом до сега една година са работили с една помпа, да си продължат така или да сложат по-мощна евентуално, един електромер за помпата и отделен водомер за всеки човек. Плащат си тока пропорционално на консумираната вода. Тогава няма да се чудиш какви упражнения да си измисляш за усложняване на помпената уредба.
LazarGanev - "Велик майстор"
Каскадата от котли е друго нещо, там има смисъл. А тук - не знам, не споря. Прави го щом си решил, ама що не направиш проектче за да вържеш гащите?
Каналски - специалист
filmatoplo написа:
Fluida-bg.com -хидрофорните паралелни уредби - пак чакам някакъв коментар -щото са 5 помпи ей ,да не ми се смее цяло село :lol: Задължително ли е инверторен контрол на оборотите на помпите или он-оф работа с пресостатите стига .
Ала-бала , Да 5-10-20 помпи ... централно табло управление по налягане. Повишава се консумацията, помпата по "кривата ууутива у дясно", демек пада налягането (да ама не, дебит няма) и от Таблото се включва следващата помпа ... така до дупка!
Трика е , че се оказва по-добре/по-еффффтинко, 5+1 малки помпи и добро управление , от колкото една голяма + 1.
"инверторен контрол" , ми ОК, ама чак толкова няма нужда !
filmatoplo - майстор
Утре имам др задача , вързах една помпа да тегли от бетонен резервоар вода за поливане - свързана в колектор и от там 6 ел клапана разпределят за 6 пръскачки . Тръбите са свързани остана само да се нагласи контролера 24 волтов за ел клапите - по различно време да пръскат - лиготии. Помпата Грундфос -центробежна с 24 литра съд под нея.Пресостат пуск-стоп 3-5 бара. Един тарикат остана да монтира поплавък за нивото във водоема и готово-аз за това не отговарям.Та задачата ще мие сигурно да нагласим пръскачките колко далек да пръскат :lol:
2v6 - майстор
filmatoplo написа:
Колеги по скоро ме интересува технически да ли е възможно -броя на помпите не го гледайте . Приемете го като работа и свързване на 2 помпи в паралел .Има някаква игра с клапите и пресостатите -Лазаре и Емоз драска ме тоз въпрос , че не отидах и на плаж. :wink:
Технически всичко е възможно, но финансово не :idea:
filmatoplo - майстор
Ще слагаме последно на всяка къща по бидон 3,5 кубика и комплект помпа Грундфос с 24 литра съд под нея -бидона ще се пълни от стар водопровод с малък дебит фи-25 . Няма да ни се смеят хората с бустери от 5 помпи :lol: .
filmatoplo - майстор
Помпите са модел многостъпална CH Basic 3-55 PT. с 24 литров съд ,пресостат и манометър .
bisoft - специалист
filmatoplo,
Пресостатите механични ли са ти? Ще ти трябва ограничители на 0-в дебит, много сложно и скъпо става за 5 помпи ?!

Бисер
filmatoplo - майстор
Няма да са заедно помпите , всяка за нея си-купувам ги сглобени от магазина включвам щепсела в контакта и готово.На всяка помпа пресостата е механичен с малката и голямата пружинка.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Моля помогнете -водна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: