Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nikibol - специалист
Здравейте, Господа майстори.
Наскоро си направих една постройка към основната сграда и трябва да и прекарам канализация. След като започнах да е изграждам се сблъсках с един проблем. Канализацията е на нивото на около 40 см. под кота 0 на основата. Основата е камена и е доста дебела. Не виждам как ще мога да е пробия. Имам едно удушниче на килер/подземен/. Мисля точно оттам да прекарам тръбата, но за да мине от там тръбата Ф50 трябва да се вдигне с около 30 см. и за да може да стигне до целта си трябва да направи няколко /4/ чупки вертикално и хоризонтално под 87 градуса.
Имам и вариант да опитам, чрез по малък ъгъл и спестяване на чупки /87 г./ да стигна до мястото/крайната цел/, но наклона става мн. голям, Т.Е. около 30%. Към тази тръба за отпадъчни води /Ф50/ ще бъде свързана една чешма и евентуално миячна машина.
Кй е по удаачният вариянт. Моля ви. Помогнете, че имам още толкова работа.
Предварително ви благодаря.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Има помпи за отпадни води.
LazarGanev - "Велик майстор"
Задай си по-ясно въпроса, че нищо не разбрах. Само подразбрах, че може и без помпа!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
LazarGanev написа:
Задай си по-ясно въпроса, че нищо не разбрах. Само подразбрах, че може и без помпа!
Прегледах му минали въпроси - работи абсолютно безпланово човека.
Аз не виждам проблем да си пробие основите, но мисля в Неговия случай е по-добре с помпа и да забрави. На принципа "две леви ръце => вика майстор"

Тема "Въпрос - Канализация.. спешно." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: