Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
dios - напреднал
Леле що високотехнологични понятия що е чудо.Та преди 4 години и аз понеже не бях се занимавал с такива неща реших да попитам и съветите бяха с много нули и много технически термини.Да кажа как го направих,хидрофорът е на Гардена с електронен пресостат,няма плондири няма толумби.Намира се на 4 метра хоризонтално и на 7 метра вертикално от нивото на водата,по точно в мазето.Всички се смееха че му е много но 4 години работи без проблем.Ползва се нормално захранва баня ,тоалетна кухня.Самият хидрофор има защита ако водата в източника свърши,има защита ако включи 7 пъти за 2 минути решава че има теч в напорния водопровод и изключва.Има и още защити но не съм ги запомнил всичките.Та смятам че варианта при теб с междинен резервоар е много удачен,просто една потопяема помпа която да го захранва и да изключва с поплавък.И хидрофор който да тегли от него.Повечето пъти простите неща са доста по надеждни от усложнените
vreden - специалист
Така,оказа се ,че мой близък е представител на руски помпи марка БЦП които не били никак лоши имат сервиз и рез.части и цените им са доста приемливи,най-скъпата е 330лв..Та реших така ще взема най-голямата им която е макс.напор 40м. и макс.дебит 1л./с.,един хидрофорен съд,най-вероятно 24л. и един пресостат.Ще пробвам в тази комбинация,пък ако се появят проблеми някакви просто ще добавя един резервоар и една хидрофорна помпа и така.Иначе в момента проучвам откъде може да се закупи честотен регулатор на приемлива цена което би ми решило проблема тотално.В практикер видях едни елекронни пресостати играещи роля и на флуидостати с аларми и разни др.екстри за около 100 лв.Ама си е пресостат ,макар и електронен.Ще пиша щом пусна системата в действие :).
Petyr - специалист
pipbel написа:
Серия JSW
Дълбочина на засмукване до 9 m
Lazare, тази помпа дето си я дал е до 9 м.
Не знам да съществуват помпи, които да засмукват от дълбочина над 10 м.
LazarGanev - "Велик майстор"
Теоретично прага е 10м, а 9м е практическата граница.
vreden - специалист
Бях в метро там продават тази марка 'Elpumps" имат една помпа ето линка http://www.elpumps.hu/eng/termekek2.php?id=9 цената направо ме изуми :) 380 лв. за това нещо.Как ви се струва на вас не е ли прекалено евтино за такъв клас помпи.
LazarGanev - "Велик майстор"
Такива са цените и на българските, и на руските, и на италианските помпи от този клас.
vreden - специалист
Би ли ми дал пример за някоя подобна помпа на такава цена.Аз бая фирми изтръшнах напоследък.1400 ватова помпа под 1000лв. не съм срещнал,спомените ми навяват цени около 1200-1500 лв.:) ако знаеш нещо казвай.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ето ТУК има едни добри италиански(вярно, не е 400лв, но не е и 1000), ТУК продават японско-италиански, виж и ТУК.
vreden - специалист
Май не си разгледал добре характеристиките на помпата за която питах.тези линкове които си постнал-първия тези на Ранчо са по слаби,втория VIK-този каталог е от 2004,цените отдавна не са такива,а и тел.номер който дават е грешен.Третия Флуида,бях при тях и ми оферираха марката Winner-1400W помпа за 1290 лв.В крайна сметка реших и купих тази от Метро.Сега съм я разопаковал и я разглеждам.Изглежда доста добре,дано да излезе сполучлива.Утре ще я потопя в сондажа и ще правя опити на различни дълбочини, да видя какъв дебит ще дава.

Тема "Водоснабдяване от собствен водоизточник -помагаите." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: