• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Ал_ - специалист
Благодаря, то сега филтри не са ми толкова нужни, пробата е за гаража-работолница. Затова и ползвам такива вентилатори,че ги имам налични. След време обаче, ако реша да си спестя покупката на готова система за къщат, и мина на вариант diy, срещна ли зор с намирането на такива филтри, ще те питам за насоки.
Днес първи проби с груби измервания без филтри, но ми се струват завишени и нереални.
Термометър със сонда и анемометърът дадоха сходни температури - изходящ въздух на входа - 20.4 градуса, входящ отвън - 9.7, затоплен входящ - 18.8. Добри показания, но силно ме съмняват. Трябва да сложа 4 термометъра във всяко отделение, да видя какви показания ще дадат.
Мързелив “топлообменник” от отпадъци от поликарбонат
Прикачен файл:
IMG_0101.jpeg
Ал_ - специалист
Не че откривам топлата вода, но след достатъчно време на ползване мога да споделя малко резултати. Има какво да се желае още по отношение на топлообменника, но като от отпадъци - толкова. Трябва да направя пак и един от кашон, да видя как ще е, а може би и един от печатарски плаки. Не знам това, че този поликарбонат има uv защита от едната страна, дали оказва някакво влияние на топлообмена.
При все ниският кпд за момента - определено има ефект, и бих потърсил хубави вентилатори за още проби и комбинирането им с по-сериозни филтри.
И една снимка от преди малко, при външна температура 5-6 градуса.
Прикачен файл:
IMG_0164.jpeg
IMG_0164.jpeg (75.11 KиБ) Видяна 192 пъти
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

Тема "Вентилация с рекуператор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: