• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
makarow - напреднал
Здравейте ,каква трябва да е изходящата тампературата на на вътрешно тяло 9-ка .И нормално ли е да има разлика при 12-ка и 9-ка?
Моя климатик 9-ка духа около 42-43 гр. при температура в стаята 20-21 гр.!!!!
vanko68 - специалист
Kлиматика ти инверторен ли е или конвенционален?
Иначе няма разлика между 9 и 12 в температурите.Разликата в мощността се получава от увеличения дебит на въздуха през тялото,а не чрез увеличена температура...
vasikata - специалист
Ако е инвертор му вдигни градусите на MAX и тогава мери. При тези температурни условия нормално държат около 50
makarow - напреднал
vasikata написа:
Ако е инвертор му вдигни градусите на MAX и тогава мери. При тези температурни условия нормално държат около 50
не конвенционален е !!!!!и държи 42 гр
а другият ми 12-ка поддържа 47-8 гр
девятката днес е монтирана ......и сега меря и сравнявам
ArturDent - Почти Безобиден
А дали са една марка и модел ?
makarow - напреднал
ArturDent написа:
А дали са една марка и модел ?
ми не са !!!!!
09 е galanz
12 e yokohama
vasikata - специалист
Важно е и на какъв фреон са, но за тези марки аз казвам колкото-толкова. Иначе имам случаи на заводски недозаредени нови машини от ефтините модели, което води също до по слаба работа.
nebelservice - напреднал
Не се гледа температурата на изходящия въздух, а температурната разлика, която от своя страна зависи от скоростта на вентилатора.

на практика от температурната разлика и дебита на въздуха се определя пренесената мощност, в зависимост от темепературите вън и вътре.
makarow - напреднал
nebelservice написа:
Не се гледа температурата на изходящия въздух, а температурната разлика, която от своя страна зависи от скоростта на вентилатора.

на практика от температурната разлика и дебита на въздуха се определя пренесената мощност, в зависимост от темепературите вън и вътре.
i sored teb na dvata klimatika vunshnata temperatura e razlichna li?
nebelservice - напреднал
Външната едва ли, но вътрешната може да е, както и скоростта на вентилатора, както и мощността на климатиците... такива работи


СтАва дума да се радваш на новата придобивка, не да се затормозяваш с термометри разни. едва ли климатика ти е проблемен, най-много да не е монтиран като света, но това се оправя
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "температура - вътрешно тяло?????" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: