• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
makarow - напреднал
nebelservice написа:
Външната едва ли, но вътрешната може да е, както и скоростта на вентилатора, както и мощността на климатиците... такива работи


СтАва дума да се радваш на новата придобивка, не да се затормозяваш с термометри разни. едва ли климатика ти е проблемен, най-много да не е монтиран като света, но това се оправя
ок можеш ли да споделиш колко трябва да е разликата м/у Т на стаята и Т на ротора?????
EDI - майстор
Няма някаква константа.Класните машини могат да ти изкарат разлика над 30 градуса, докато средните класове и евтините може и 20 да не стигнат.Обикновено защитата от прегряване на вътрешното тяло сработва на 55-60 градуса температура на топлообменника, като за всяка марка и модел е различна.
vanko68 - специалист
makarow- има една елементарна формулка - Мощността ( Вт) = (температурната разлика между изходящия и входящия въздух) Х дебита на вентилатора в м3/ч ,делено на 3,41.

Пример - дават за 9ката ти,че отделя при +7 гр точно 3 000 Вт. Проверяваме това по следния начин - разликата между изход и вход на въздуха е 25 гр,дебита на вентилатора в момента на измерването е 300 м3/ч,умножаваме 25х300=7500,делим на 3,41 и получаваме 2200 Вт. Явно има доста голяма разлика,тоест може да се предполага ,че нещо в климатика ти куца.Викаш техник и си решаваш проблемите....
Ahmakov - специалист
Гадно пиле да те питам и аз. Климатика ми е 10PKVP и е с номинал 3000 W и дебит 665m3/h на макс. По тази формула трябва да духа с разлика от 15,4 градуса ли? А в режим охлаждане номинал 2500 W и дебит 665m3/h на макс - разлика от 12,8 градуса? :shock: :? :lol:
Или да го сменям с такъв като на колегата с 25 градуса разлика, даже и развален? :wink:
vankovarnata - специалист
Ahmakov написа:
Гадно пиле да те питам и аз. Климатика ми е 10PKVP и е с номинал 3000 W и дебит 665m3/h на макс. По тази формула трябва да духа с разлика от 15,4 градуса ли? А в режим охлаждане номинал 2500 W и дебит 665m3/h на макс - разлика от 12,8 градуса? :shock: :? :lol:
Или да го сменям с такъв като на колегата с 25 градуса разлика, даже и развален? :wink:
фОРМУЛКАТА Е МНОГО ЛЕСНА.
Гадното пиле си има НИК и при тия твои данни бачка на 4870w при фан на макс. За 22 в стаята 24 на входа и 49-50 на изхода това е резултата. Разлика 24-25. Като свалиш фана в джеба и КВ ще паднат.
vanko68 - специалист
Ахмаков - хайде първо да се пообразоваме малко,да попрочетем из форума тук-там,има всичко ,и тогава да бъдем злояди и ехидни,става ли?
Ahmakov - специалист
Ванковци айде да посмятаме
15,4х665=10241, делим на 3,41 и получаваме 3003 вата
12,8х665=8512, делим на 3,41 и получаваме 2496 вата
Някой бърка сметките...
Докато си седях, реших да го пусна на фул, тръгнах да си играя с оборотите на вентилатора, не ще да ги сменя. След известно време се предаде и аз намалам, намалям, та до 110m3/h. Реших да сметна колко градуса да очаквам и о УЖАС 180 градуса разлика :? :cool: :lol:
180х110=19800, делим на 3,41 и получаваме 5806вата, колкото му е на фул.
Почаках, да го видя как ще се стопи и текне от стената, ама не стана вашата.
Да иска четене ама не по форуми, а в училище. А много добре си похапвам, не съм злояд. Нали форума е направи си сам, а не излажи се сам. :lol:

Морски при мен температурата е равномерна в помещението няма тук 22 там 24, проверено. Как го сметна ,че при мен при тези данни е 4870 вата точно. И джеба ми е малък не може да побере фана. Иначе бих пробвал съветите ви...
marian1 - майстор
Колега, недей да обиждаш Ванкото, защото човека е много добър (познавам го малко) в своята област ( в пространството тук има- няма 4-5 добри които пишат) и от такъв само можеш да научиш нещо-....има нещо което не си разбрал най-вероятно!
vankovarnata - специалист
Ahmakov написа:

Морски при мен температурата е равномерна в помещението няма тук 22 там 24, проверено.
Даи една снимка с температура на масата и една на входа на климата или за по-лесно под таван :partyman:
Ahmakov - специалист
Мариане не разбрах кой от двамата Ванковци съм обидил и с какво. За разлика от тях, които ме изкараха необразован, не четящ по форумите, злояд и ехиден. Другият ме изкара, че не мога да схвана една лесна, а дали е вярна е по интересно, формула. Взе да ми казва колко градуса е у нас и как работи климатика ми. Вади ми някакви резултати дето не знам как ги е получил. Сега гледам, трябва и фотожурналист да ставам. Претенции някакви към термометрите?
Аз като познавам малко някой, не смея да твърдя дали е добър или лош. Хората са казали, като изядете един чувал сол заедно, тогава ще го разбереш, що за човек е.
Като не съм разбрал нещо и са големи специалисти да го обяснят, да кажат къде бъркам, а не да се сърдят и да сипят обиди.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "температура - вътрешно тяло?????" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: