Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
valentino76bs - майстор
:heart: http://vbox7.com/play:0d5375fa
Прикачен файл:
измерване.jpg
Прикачен файл:
IMG_3849.JPG
Прикачен файл:
IMG_3841.JPG
EDI - майстор
Привет, valentino76bs и в този форум, добре дошъл.
valentino76bs - майстор
EDI написа:
Привет, valentino76bs и в този форум, добре дошъл.
благодаря,добре заварил...ама нещо не ме обичат тука,искат да ги галя....
Последна промяна от valentino76bs на пон яну 31, 2011 11:25 pm, променено общо 1 път.
valentino76bs - майстор
Pol написа:
Екстра, според мен с изключение на правите ъгли на тръбите.

Пусни инфо за консумацията - видях че имаш у-во като моето за замерване на изразходвания ток.
Ъглите вътре не са прави нали се сещаш/на самите тръби/,......а това устройство същия модел не мери вярно има бъг в софта ,на мощности около 850 вата...върнал съм го ,сега съм с друго по евтино и по добро....тая клима гори около 2 лева на 24 часа зададена темп около 21 градуса.
valentino76bs - майстор
Pol написа:
Дай киловати за време ако обичаш, че имам ядове с подобен климатик.

ок точно ще ти дам

от 28.01.2011 18.08 часа до 31.01.11 е 12.35 часа по сведения на електронния измервател и ел. мера /данните са без разминаване/ общо 37 кв/ч......... дневната 6.03 лева и нощна 1.45 лева по киловати ги нямам дава ми ги като цени 0.18 съм дал дневна и о.12 ношна. Какви ядове ,аз не съм специалист ама питам ....да знам и мене какво ме очаква....
disem - специалист
Отлично си го направил! Аз искренно съжалявам че платих за монтаж. Разкъртиха яко, пробиха дупка през която ми минава юмрука, изпокъсаха изолацията на тръбите, оставиха ми супер къси тръби /климатика яко шуми/, ел. кабела им се оказа къс и го вкараха отстрани, а не отдолу, външото тяло не го нивелираха и седи леко на една страна, не ми сложиха гумени тампони /плащали се отделно - 60 лв./. Абе мъъъъка! Навих се на монтаж само защото иначе не важала гаранцията. Ще преправям всичко напролет. Е..л съм я и гаранцията.
Та колеги, не се хващайте на монтажниците на Зора. Мишо и хората му. Развалиха ми кефа от иначе готиния климатик. И ще ми прецакат гаранцията заради необходимостта да им оправям простотиите.
vasikata - специалист
disem написа:
/плащали се отделно - 60 лв./
За 60 лв. ще доида от Дупница и ще ти монтирам тампони.
Ако климатика ти предава шум по стената си купи едни тампони и си ги сложи сам за 10 мин. За монтажа им не е необходимо никакво разкачане на тръби и кабели нито сваляне на тялото от стоиките така че гаранцията не я бърка. Тампоните струват около 10 лв.

Колегата сам се е справил добре, ако си е поиграл да мушне тръбите в по-тясна тръба още оп-добре.
disem - специалист
Абе в интерес на истината не се чува да предава шум /все пак е Фуджитсу/, но тампоните не мисля че са излишни.
Mega - специалист
Рядко тампоните вършат работа. При мен на термопомпата като седя до нея я чувам слабо, в нас я чувам отчетливо. Проблема е, че прави резонанс с изолацията и вътре се чува. Слагах тампони, резултат няма. Пак казвам като застана отвън до тялото е много-по тихо, отколкото вътре. Реших проблема с едно парче XPS между тялото и стената. Това с резонансите трудно се хваща.
vasikata - специалист
Щом не ти е шумен при тези нощни температури тампоните не са от голяма полза.

Да се поправя за предишния коментар на автора екстра си е тръбата =D> ама чак сега на видеото видях че е Ф50, на снимките ми се виждаше като от по-тесните олуци.

Тема "МОНТАЖ НА КЛИМАТИК ОТ НЕПРОФЕСИОНАЛИСТ/ВИДЕО/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: