• 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
kamburovgn - напреднал
Да съживим малко темата.Това е новият проект.Компресор Daikin JT95BHCV1L
Топлообменници китаийчета SR-B3-23/60 за изпарител и SR-B3-23/40 за кондензатор
ТРВ TEX2 Danfoss Дюза номер 5 , ще има два датчика поток на топлата и на студената вода (датчици на хол).Терморегулатор китаиче (време за закъснение при включване и при отпадане на захранването регулира се от 1 до 10 минути . Течноотделител 2 литра ресивър 2 литра .

Прикачен файл

20150331_145124.jpg
1115 - специалист
А какво ще е управлението?
kamburovgn - напреднал
Терморегулатора ще управлева компресора останалата електроника за периферията ще я правя сам.
denuchi - специалист
Това изолация ли е по елементите. На ресивъра няма нужда. Каква е идеята и на компресора да има изолация от този тип.
kamburovgn - напреднал
Няма ли да е по добре да са изолирани всички елементи ?
kamburovgn - напреднал
Здравейте на всички. Ще се радвам да коментирате снимката температурите са при високо налягане 20 бара и ниско 5 бара. Горните термометри са на водата долня ляв е на изхода на компресора на 5 см. от началото на тръбичката. А десния е изхода на фреона от топлообменника. Благодаря на Денучи за оказаното съдействие, също така и на Маги,скоро не съм я виждал онлаин.

Прикачен файл

20150502_183954-1.jpg
2v6 - майстор
kamburovgn написа:
Здравейте на всички. Ще се радвам да коментирате снимката температурите са при високо налягане 20 бара и ниско 5 бара. Горните термометри са на водата долня ляв е на изхода на компресора на 5 см. от началото на тръбичката. А десния е изхода на фреона от топлообменника. Благодаря на Денучи за оказаното съдействие, също така и на Маги,скоро не съм я виждал онлаин.
Ако увеличиш циркулацията на водата компресора ще започне да консумира по-малко, а изходящата топлинна мощност ще се повиши :idea:
Идеята е вместо 47/38 да е примерно 46/39 или 45/40.
kamburovgn - напреднал
Ще сменя помпата защото е на макс.Явно идва малка.
kamburovgn - напреднал
Имам въпрос към професионалистите .Може ли да свържа последователно 130 литров буферен съд. Системата е около 13 киловата мощност.Искам водата първо да влиза в долната част на съда после да излиза отгоре , и да отиде към радиаторите .Както е показано на рисунката.

Прикачен файл

20150509_132526.jpg
2v6 - майстор
kamburovgn написа:
Имам въпрос към професионалистите .Може ли да свържа последователно 130 литров буферен съд. Системата е около 13 киловата мощност.Искам водата първо да влиза в долната част на съда после да излиза отгоре , и да отиде към радиаторите .Както е показано на рисунката.
За можене може, но ефекта с такъв малък буфер ще е незначителен.
Ако държиш да го слагаш, по-добре е успоредно на ТП. Задължително втора циркулационна помпа - една за термопомпата, другата за радиаторите.
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68

Тема "Направи сам термопомпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: