• 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 68
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
magi208 - специалист
Потърси още малко . И тези са скъпи.

Не се засилвай на колонен тип. Тези най-лесно се продават и за това държат цена.

Ако видиш някой да продава канален направо преговаряй за цена - това и на него му е ясно че няма продаване.
unicata - специалист
е с над 40000бту не намирам други, но аз не бързам, и това чак на есен ще ми трябва.
magi208 - специалист
unicata написа:
е с над 40000бту не намирам други, но аз не бързам, и това чак на есен ще ми трябва.
А така кажи :) Климатик се купува от края на февруари до април ! Тогава всички са най-закъсали .
kamburovgn - напреднал
Здравейте на всички имам следното питане за климатик Osaka CH-28-JR какъв пластинчат топлообменник трябва , ще се ползва само за отопление .Ще захранвам с него 11 киловата стоманени радиатори .Около 50 литра вода е системата.Благодаря предварително за отговора .
magi208 - специалист
kamburovgn написа:
Здравейте на всички имам следното питане за климатик Osaka CH-28-JR какъв пластинчат топлообменник трябва , ще се ползва само за отопление .Ще захранвам с него 11 киловата стоманени радиатори .Около 50 литра вода е системата.Благодаря предварително за отговора .
Стандартен , на резба поне 3/4 цола на водната страна и минимум Ф16 на фреоновата , с трансферна площ 0,8-1,2 квадратни метра.
Например 52/12 сантиметра 14 пластини . Избягвай технология "микроплейт" -запушват се с поглед , особено на стоманени радиатори.
idunno - специалист
Наистина се смях от сърце на сравнението между конвенционалните и инверторните компресори, и това как и къде се употребяават даже има и "научен" дъх в обяснението.Давай Маги!
phoenix - специалист
kamburovgn написа:
Здравейте на всички имам следното питане за климатик Osaka CH-28-JR какъв пластинчат топлообменник трябва , ще се ползва само за отопление .Ще захранвам с него 11 киловата стоманени радиатори .Около 50 литра вода е системата.Благодаря предварително за отговора .
аз само да попитам...
не е ли по-правилно
първо да се изчисли какви са загубите на къщата?
второ да се заложат правилните мощности по стаите (не просто 11 киловата стоманени радиатори... 11kW при какви входно изходни температури и какво делта Т. Уточнявам тази дребна подробност понеже 99% от тези данни за 11 кВ са при температури 90-70 оС )
трето според необходимите загуби и заложени мощности да се избере климатика
четвърто - с какъв дебит е помпата, която ползваме понеже отдадената мощност е пряко свързана с дебита
и чак тук (пето)да видим с какъв ТО ще ги съберем за да работят оптимално добре.

п.с.

Осаката я дават 8,5 kW на отопление, а и слагаме 11 kW товар...
kamburovgn - напреднал
phoenix написа:
kamburovgn написа:
Здравейте на всички имам следното питане за климатик Osaka CH-28-JR какъв пластинчат топлообменник трябва , ще се ползва само за отопление .Ще захранвам с него 11 киловата стоманени радиатори .Около 50 литра вода е системата.Благодаря предварително за отговора .
аз само да попитам...
не е ли по-правилно
първо да се изчисли какви са загубите на къщата?
второ да се заложат правилните мощности по стаите (не просто 11 киловата стоманени радиатори... 11kW при какви входно изходни температури и какво делта Т. Уточнявам тази дребна подробност понеже 99% от тези данни за 11 кВ са при температури 90-70 оС )
трето според необходимите загуби и заложени мощности да се избере климатика
четвърто - с какъв дебит е помпата, която ползваме понеже отдадената мощност е пряко свързана с дебита
и чак тук (пето)да видим с какъв ТО ще ги съберем за да работят оптимално добре.

п.с.

Осаката я дават 8,5 kW на отопление, а и слагаме 11 kW товар...
Здравейте , да мощноста на радиаторите е 11 кв при входна 80°C и изходна 60°C ,но преди месец изпробвах парното на 40°C-45°C градуса входяща при външна температура -7°C температурата в стаите беше 22°C мисля че осаката е напълно достатъчна . При положение че ще ползвам и сондаж и топлообменник серпентина вместо топлообменника на външното тяло даже ще съм презапасен от мощност . Въпроса ми беше за пластинчатия топлообменник защото до сега не съм се сблъсквал с тази технология.
Морозов - специалист
Емо,здравеи,при мен нещата са горе долу същите. Явно моите радиатори са оразмерени според Ел.котела на изходяща вода 70С,И ЗА ТОВА НЯМАМ необходима мощност,за повече от 3 :? радиатора или за около 45 кв.м отопляема площ :lol: ТАКА показанията на таблото са,48-58С на вх.фреон.40-44С на из.фреон,вода из.40-47С,вода вх.38-42С,ДИСТАНЦИОНО НА 28С :? При пускане на още радиатори вх.фреон отива над70С :? А из.ф пада на36-37 С И НЕМЪРДА .Трябва да исключа климатика за момент Т пада и после пак същото,,,
kamburovgn - напреднал
kamburovgn написа:
phoenix написа:
kamburovgn написа:
Здравейте на всички имам следното питане за климатик Osaka CH-28-JR какъв пластинчат топлообменник трябва , ще се ползва само за отопление .Ще захранвам с него 11 киловата стоманени радиатори .Около 50 литра вода е системата.Благодаря предварително за отговора .
аз само да попитам...
не е ли по-правилно
първо да се изчисли какви са загубите на къщата?
второ да се заложат правилните мощности по стаите (не просто 11 киловата стоманени радиатори... 11kW при какви входно изходни температури и какво делта Т. Уточнявам тази дребна подробност понеже 99% от тези данни за 11 кВ са при температури 90-70 оС )
трето според необходимите загуби и заложени мощности да се избере климатика
четвърто - с какъв дебит е помпата, която ползваме понеже отдадената мощност е пряко свързана с дебита
и чак тук (пето)да видим с какъв ТО ще ги съберем за да работят оптимално добре.

п.с.

Осаката я дават 8,5 kW на отопление, а и слагаме 11 kW товар...
Здравейте , да мощноста на радиаторите е 11 кв при входна 70°C и изходна 60°C ,но преди месец изпробвах парното на 40°C-45°C градуса входяща при външна температура -7°C температурата в стаите беше 22°C мисля че осаката е напълно достатъчна . При положение че ще ползвам и сондаж и топлообменник серпентина вместо топлообменника на външното тяло даже ще съм презапасен от мощност . Въпроса ми беше за пластинчатия топлообменник защото до сега не съм се сблъсквал с тази технология.
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 68

Тема "Направи сам термопомпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: