• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Chefo77 - майстор
чет авг 11, 2022 4:18 pmsilent написа:
Кайсай, Нипон, Осака, са все японски марки.....миришат на японски лукс.... :-D
Вземай Грее.
За Нипона недей така. Навремето имаха серия с Тошиба компресори, големи кучета. Нашият след редица перипетии продължава да дъни на вилата ... вече 17-а година.
floydogi - специалист
Чефо, те преди 17 години и Daewoo бяха желязна марка.
Chefo77 - майстор
Daewoo никога не са били желязна марка. Винаги са били там, където са и сега. Железни за парите си бяха Мидеа, на бабата зорлем го прецакаха некадърници.
Supchi - помощник
Здравейте,
За малко жилище, 3 отделни помещения, по 20кв. макс на стая, две стаи изток (едната с външна изолация и пвц), една запад, само за отопление, търся решение за климатик. 9-ки вътрешни тела са достатъчни след оглед на техници. Условието е да е мултисплит, тъй като външно тяло може да се монтира само на източната фасада. За Банкя. Някакви съвети? Мерси!
nautilus33 - майстор
Ще трябеав да купувам климатик и се чудя инвертор или хиперинвентор. Спрял съм се на Митсубиши, но разликата в цената е 700лв. Инверторът е сконсумация 0.62/0.74 охлаждане/отопление, а хиперинверторът е 0.34/0.47. Ще се ползва за отопление само в преходния сезон, т.е. 2 месеца в годината и ощетолкова за охлаждане. Заслужава ли си хиперинверторът, при условие, че както го смятам, ще се изплати разликата чак след 6/7 години.
пон юни 26, 2023 2:00 pmnautilus33 написа:
Ще трябеав да купувам климатик и се чудя инвертор или хиперинвентор. Спрял съм се на Митсубиши, но разликата в цената е 700лв. Инверторът е сконсумация 0.62/0.74 охлаждане/отопление, а хиперинверторът е 0.34/0.47. Ще се ползва за отопление само в преходния сезон, т.е. 2 месеца в годината и ощетолкова за охлаждане. Заслужава ли си хиперинверторът, при условие, че както го смятам, ще се изплати разликата чак след 6/7 години.
Избрах хипер на Мицу, без да смятам. Само сравних теглата на външните тела. Това ме ориентира за капацитета на машината. Може да вземе повече при отрицателни температури и принципно ще работи по добре от инвертора при максимално ниски.
Възможно е да не се случи такъв апокалипсис, но адресът ми помни Т от -20, нищо, че сме на 10км от морето.
Освен това, имам монитори на две машини от различен клас,които потвърждават разликата.
Избраниците са ми 7ки- 7000 BTU. Никакъв смисъл от стандартните 12ки за помещения от 14-15м2.
Митсубиши Хеви- Даймънд - Дайкин Сенсира.
Доволен съм и от двата. През лятото работи само Сенсирата, напълно достатъчна за 50м2.
nautilus33 - майстор
Да, хиперинверторът е от серията Даймънд. И действително го дават 7000 BTU, докато инверторът е 9000. Стаята е 16 кв.м. Ти от колко време ги имаш?
Две години, в които два зимни сезона и започвам втори летен.
Вчера се прибрах от някакво пътуване, включих двата, за да охладят "ударно" двете стаи, коридорите и банята- общо 50м2, а от днес работи само инверторът, който е в кухнята. Митсубишrто е в спалня, но просто няма смисъл да работи. Не било и здравословно.
silent - майстор
пон юни 26, 2023 2:00 pmnautilus33 написа:
Ще трябеав да купувам климатик и се чудя инвертор или хиперинвентор. Спрял съм се на Митсубиши, но разликата в цената е 700лв. Инверторът е сконсумация 0.62/0.74 охлаждане/отопление, а хиперинверторът е 0.34/0.47. Ще се ползва за отопление само в преходния сезон, т.е. 2 месеца в годината и ощетолкова за охлаждане. Заслужава ли си хиперинверторът, при условие, че както го смятам, ще се изплати разликата чак след 6/7 години.
Хипер инвертора няма да го изплатиш за 7години...никога няма да го изплатиш конкретно в твоя случай...слагай обикновенни 9ки освен ако не искаш да си разнасяш скъпите климатици по форумите и самовъзбуждаш от това че си дал едни безмислени пари...
Абсолютно вярно.
Отдавна мина времето, когато старите вестници бяха интересни с нерешените си кръстословици.
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33

Тема "За всички тези които се чудят каква марка климатик да купят!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: