• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 33
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
thegmin - специалист
чет апр 30, 2020 6:56 amшоп написа:
Ами например икономисано е от топлообменници, наличие или не на ресивъри, течноотделители, големина на магистрали, филтри и т.н.
Има логика и това. :lol:
a_stoev - майстор
ср апр 29, 2020 7:26 pmthegmin написа:
ср апр 29, 2020 1:58 pmbobivg написа:
Кои модели конкретно гледш.
Гледах разни втора ръка из олх. Но мисля че стигнах сам да отговора. Този дето са с 3фазни двигатели са с доста по-малко фреон от монофазен същата мощност. Предполагам е заради размера на двигателя. :partyman:
Ти за машини от кой век гледаш? Монофазни компресори в нова машина няма от почти 10 г, ако не броим разни екзотики с имена на японски градове. Инверторите за какви ги броиш?
thegmin - специалист
чет апр 30, 2020 11:57 pma_stoev написа:
ср апр 29, 2020 7:26 pmthegmin написа:
ср апр 29, 2020 1:58 pmbobivg написа:
Кои модели конкретно гледш.
Гледах разни втора ръка из олх. Но мисля че стигнах сам да отговора. Този дето са с 3фазни двигатели са с доста по-малко фреон от монофазен същата мощност. Предполагам е заради размера на двигателя. :partyman:


Ти за машини от кой век гледаш? Монофазни компресори в нова машина няма от почти 10 г, ако не броим разни екзотики с имена на японски градове. Инверторите за какви ги броиш?
То наистина няма значение какво е захранването., всичко накрая е прав ток. :shock:
Последна промяна от thegmin на пет май 01, 2020 5:27 pm, променено общо 1 път.
a_stoev - майстор
При инвертори няма разлика между монофазен и трифазен, освен във входния изправител, транзисторите и съответно работното постоянно напрежение. Разликата в компресора е само в електрическата част, дали е за 300V или 600V /приблизително/
thegmin - специалист
пет май 01, 2020 11:00 ama_stoev написа:
При инвертори няма разлика между монофазен и трифазен, освен във входния изправител, транзисторите и съответно работното постоянно напрежение. Разликата в компресора е само в електрическата част, дали е за 300V или 600V /приблизително/
:prayer: :partyman:
kaptagona - специалист
Колеги бихте ли ми препоръчали евтин и ефикасен климатик само за охлаждане. Знам че няма такова чудо но все пак. Ще се охлаждат 30 квадрата.
EDI - майстор
За охлаждане всичко става.Търси нещо с номинал 3-3.2 на охлаждане.
kaptagona - специалист
нед май 10, 2020 4:20 pmEDI написа:
За охлаждане всичко става.Търси нещо с номинал 3-3.2 на охлаждане.
Колега нещо ориентировъчно че изобщо не съм в час тая техника. Нещо марка и киловати ли.
Aleksandars - специалист
Hitachi RAK-35PED/RAC-35WED Dodai
Gree GWH12AAB-K6DNA3A Bora
General Fujitsu ASHG12KPCA
Chigo CS35V3G-1C169AYA4
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 33

Тема "За всички тези които се чудят каква марка климатик да купят!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: