• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 33
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Lamer - специалист
VLADO66 написа:
Аз ти предложих най-тихия на пазара,ама явно парите са ти много.Ето едно бюджетно решение/ако го има/ http://www.vimaks-klimatici.com/klimati ... -1115.html
Мерси
ще разгледам и 2та които си препоръчал
swissmad - специалист
Вземай Fujitsu ASYG 12LE -отоплявал съм се с Fujitsu в стая която се спи и като го включиш на тихо (quiet) си е напълно приемливо за спане.
mitko414 - специалист
А Фуджито как въздиша при дефрост само ... :-D

Подобна тема
валкиса - специалист
Колега ако не е късно Тошибата е много по тиха.
darakchiev - специалист
Имам една Осака 9-ка, дали може да и се сложи
компресор от 12-ка. Използвам го основно за охлаждане
и искам да пробвам при отворени врати още една стая да
охлажда.
валкиса - специалист
Няма смисъл от тази гимнастика. :idea:
Maudlin - помощник
Здравейте,

и аз да попитам за избор на добър климатик. Стая: квадратура - 13.5 кв.м, височина - 2.60 м, общ обем - 35 куб.м. Изложение - юг и изток. Две външни стени, нямат изолация, къщата е строена преди 40 години. Имам немска дограма, петкамерна, доволен съм.
Много е важно да е тих климатика, особено външното тяло, тъй като това е кабинет за консултации. Ще го ползвам както за отопление, така и за охлаждане. Харесват ми моделите с по-тънко вътрешно тяло. Предпочитам да е произведен в Япония, ако не може и Малайзия или Тайланд. Знам, че Дайкин ги правят в Чехия. Добри отзиви чувам за Митсубиши и Фуджицу. За мен е важно да е от добър енергиен клас и да спестява енергия. Мисля, че с бюджет до 1500 лв, мога да се впиша в изискванията си.

Благодаря на всеки, който ще помогне в избора ми.
Aleksandars - специалист
Ако искате да притежавате модел произведен в Япония, то трябва да се спрете на определени модели работещи на 100V. Абстрахирайте се от факта, че даден модел е сглобен в Китай - има и китайско и китайско. За помещението Ви е необходима машина отдаваща номинално на охлаждане 2.0~2.2 kW (по малко от това няма), а за отопление отдаваща номинално 2.5~3.0 kW. Спрямо бюджета който сте определили, може да разгледате следните модели:
Toshiba RAS-B10N3KV2-E Suzumi Plus
General Fujitsu ASHG09LUCA
Panasonic CS-E9PKEW
Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZJ-S
LG CS09AQ Deluxe Inverter V
Lamer - специалист
Какво ви е мнението за този климатик?

http://impas-klima.com/invertorni-klima ... 09llc.html
Здравейте! Моля да ми помогнете в избора на климатик .. от много отдавна гледам, чета и се интересувам и в крайна сметка се спрях на Fujitsu General ASHG12LEC - http://klimacontrol.com/klimatici.php?c=12 . Искам да отоплявам 2 стаи по 20кв/м. с 5-камерна ПВЦ дограма + К стъкло! Стаите са с тераси, на който съм направил външна изолация 4см. фибран. Също така и кухня предполагам, че е някъде до 15кв/м с избита (остъклена с ПВЦ - дограма) тераса и вътрешна изолация с 5см. стиропор. За сега мисля да взема 3 климатика за всяка стая, но да не е много ?!?! Чакам бебе септември месец и трябва да е топло!! (също fujitsu asya12lgc може ли да се намери, защото четох някъде че е спрян от производство.) Моля дайте мнения добре ли съм се ориентирал, ще свърша ли работа, вие какво бихте избрали на мое място? Благодаря!
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 33

Тема "За всички тези които се чудят каква марка климатик да купят!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: