• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 33
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Нещо не е наред със списъка
Ниско качество е Електра но фирмата производител Airwel високо качествена???
vanko68 - специалист
Ти как разбра това?
zmeios - специалист
kan4oto72 написа:
сметката ми ско4и с 10 лв на месец
Лъжеш. Или във всеки случай подвеждаш - примерно сравняваш 'скочилата' сметка за Декември не с тая от есента или лятото, а с миналия Януари примерно.
Истината е в ЯПОНЦИТЕ. Купувате си "чистокръвен японски климатик" и забравяте за всякакви дертове... :)
disem - специалист
Какво ще кажете за промоциите в Метро в момента? 3 Мидеи за 800 лв. и 5 Самсунга за 1750 лв.?
velev-klima - специалист
Аз ще кажа че са купили на много ниска цена най калпавите модели на тези марки. И печелят дори от боклука дето други фирми не желаем тези модели да ги продаваме.
Здравейте и от мен , нов съм във форума и ми трябва съвет за климатик. :?
Помещенито е 70к.м. с външна изолация , спял съм се на 2 марки FUJITSU или DAIKIN ,от това което прочетох 12-ка е за 80 к.м. -първият ми въпрос е дали ще е достатъчна за отопление зимата една 12-ка ,и вторият е DAIKIN или FUJITSU , кои е по добър?

Климатик Daikin FTX35JV
* Отдавана мощност
* Охлаждане –3.2 KW (1.3-3.8
* Отопление – 3.5 KW (1.3-4.8

* Консумирана мощност
* Охлаждане –0.98 (0.29-1.3) KW
* Отопление –0.93 (0.29-1.29) KW

Климатик FUJITSU General ASHA12LGC
* Отдавана мощност
* Охлаждане –3.5 KW (0.9 - 4.8 KW)
* Отопление – 4.5 KW (0.9 - 6.7 KW)

* Консумирана мощност
* Охлаждане –0.92 KW
* Отопление – 1.23 KW

Благодаря предварително за отговорите
:?
Mega - специалист
12 ка за 80 м2 няма как да стане колега. Освен, ако не си имал предвид куб. м., но и за тях е малка.
vanko68 - специалист
Отивай направо на FTX 50 GV...За твоите 70 м3 си трябват поне 5 Квт номинал...
Дайкина е по-надежден и сигурен в зимната работа,а относно живота си няма равен...Фуджицуто с този модел е по-бюджетно ориентиран...

http://v-clima.com/prod.php?id=klimatik ... 0gv-rx50gv
vacko - помощник
Не съм съгласен с тази класация. Не ми се навлиза в подробности, но личния ми опит показва големи разлики с тази класация.

Искам друго да отбележа. Специалисти с достатъчно много личен опит за толкова много марки едва ли има, та да могат да се изказват за класирането им по този начин. Ако си монтирал/ремонтирал съответно 100/10 климатика или повече от дадена марка И МОДЕЛ (щото всеки модел си има тънкости, особено от ментетата) , можеш да се изкажеш за качествата им. Другото са клюки.

Според мен, подвеждате хората с тази класация. Аз лично никога няма да препоръчам Mitsubishi heavi, защото през зимата в режим отопление натрупват лед под компресора и клиентите заедно със съседите си откачат от шума, съответно ще тормозят мен.

Мидеа са хубави, но с новата гаранция 5 години, Магнум вече се насраха. Не стига кризата и изтънените цени с които ни се налага да оцеляваме, а и 2 години повече гаранция - Честно казано, вече избягвам да монтирам Мидеа, само заради гаранцията. За който не знае - гаранцията си я носи продавача, труд за ремонта и фреон, Магнум само ти дава части. Е, не ме устройва!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 33

Тема "За всички тези които се чудят каква марка климатик да купят!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: