• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 33
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
muhala - майстор
Здравейте,

Искам да взема климатик за у нас. Предимно ще се охлажда хол с преходна спалня. Между двете има портал широк 1.80м.
Двете помещения са по около 18м2. Високи са 2.70м. Изложението е юг/запад. Спрял съм се на този климатик: Daikin FTXB60C. Какво мислите за избора ми ?
plamen6703 - майстор
За избор е много добър, но като прочетох, че предимно за охлаждане ще се ползва и ми се иска да те посъветвам да не даваш толкова много пари, ако няма да го ползваш за отопление. Разгледай какво предлага марката "GREE" https://oxm.bg/produkti/klimatici-za-do ... viola-wifi ... /примерен вариант с включен монтаж/ не съм търговец, нямам нищо общо с тази марка :) но климатиците са по-евтини от избраната от теб марка и са също надеждни климатици.
muhala - майстор
plamen6703 написа:
За избор е много добър, но като прочетох, че предимно за охлаждане ще се ползва и ми се иска да те посъветвам да не даваш толкова много пари, ако няма да го ползваш за отопление. Разгледай какво предлага марката "GREE" https://oxm.bg/produkti/klimatici-za-do ... viola-wifi ... /примерен вариант с включен монтаж/ не съм търговец, нямам нищо общо с тази марка :) но климатиците са по-евтини от избраната от теб марка и са също надеждни климатици.
Предлагаш ми 12-ка. 24ките излизат пак по около 1600 лв.
plamen6703 - майстор
muhala написа:
plamen6703 написа:
За избор е много добър, но като прочетох, че предимно за охлаждане ще се ползва и ми се иска да те посъветвам да не даваш толкова много пари, ако няма да го ползваш за отопление. Разгледай какво предлага марката "GREE" https://oxm.bg/produkti/klimatici-za-do ... viola-wifi ... /примерен вариант с включен монтаж/ не съм търговец, нямам нищо общо с тази марка :) но климатиците са по-евтини от избраната от теб марка и са също надеждни климатици.
Предлагаш ми 12-ка. 24ките излизат пак по около 1600 лв.
Според мен 12-ката ще ти свърши работа за охлаждане, но ако ще се отопляваш с нея не е вариант.
nikolov333 - майстор
Зависи от дограмата и изолацията на помещението, но у нас като знам как мъча една 18-ка Mitsubishi..буквално не спира да почива, но охлажда и топли към 2-пъти по голяма площ от твоята..на практика целия апартамент.. :-D Иначе съм среден апартамент с изложение изток/запад, като твоя..тухлен старо строителство с плътни тухли единички на 1-ви етаж с изолация-4-5см XPS на пода и гипскартон с двойна вата на таваните, плюс нови PVC дограми с двоен стъклопакет.. Едвам смогва да топли, но не е замръзвало външното зимата..
muhala - майстор
Дайте акъл къде да монтирам вътрешното и външното тяло. Иска ми се да е в хола. Между двете стаи има портал с плъзгащи врати. Над портала има стоманобетонна греда, която е 12 см дебела и около 60-70 висока. Не мисля, че е добре да се пробива отвор в нея. Със сини черти съм отбелязал прозорци и балконски врати. Терасата е остъклена. В дясно има друг апартамент. Означил съм дивана в хола.

Изображение
plamen6703 - майстор
Ти нямаш голям избор за монтаж на вътрешното тяло, според мен е добре да го монтираш над дивана в хола. Външното тяло по твоя преценка ще го съобразиш с монтажа на вътрешното тяло.
Хола е стаята, в която поне аз прекарвам голяма част от времето си, а над дивана ще ти охлажда и по посока спалнята.
Не знам външното тяло позволява ли монтаж от външната страна на терасата в ъгъла...
preslav - майстор
За мен GREE е един много разумен компромис и в действителност ако е само за охлаждане 12-ка ще ти стигне.
Вътрешното тяло бих монтирал в долния десен ъгъл на рисунката ти, но и над дивана става, макар че не изключено да усещаш течението.
Трегер, греда или както там го наричаш да не те притеснява - студеното "пълзи" по земята, за топлото можеш да имаш проблем.
Охлаждам две помещения като твоите с една конвенционална 12-ка, като между двете помещения има коридор, а вратите към стаите са стандартни 195Х85 см. в спалнята се спи спокойно, без шум и течение, а иначе и там си има климатик, който не знам от кога не съм включвал.
hammerdinn - помощник
Здравейте, трябва ми климатик който да помага за отоплението на хол 35 квадрата (98кубика), понякога може да се оставя отворена вратата и към една спалня 15кв.(40кубика). Намира се на 1 етаж, северно изложение.
Имам Panasonic CS-E12DKEW И Fudjitsu General ASHG14LMCA , през изминалата зима без никакво спиране и двата , fudjitsu-то правеше камари с лед под него, а панасоника е направил колкото 1 чаша за безалкохолно , на какво се дължи това и ако се гледа по това може ли да се каже,че панасоника е по-добър макар и с 10г по-стар.
Бюджета е около 2500лева но мога да дам и нещо отгоре, надявам се да предложите 1,2,3,4 варианта.
Искам да работи и при ниски температури.
Поздрави, ако има нещо ще допълвам.
fox_vt - майстор
И двата ли са на една стена със същото изложение? Трупането на лед зависи от доста фактори,а има климатици които даже и на буца лед топлят и такива дето и чисти не толкова. Като цяло фуджицуру топли ли като прави толкова лед? Като цяло не разбрах точно въпроса ти-искаш да смениш фуджицу , искаш да смениш и двата или да добавиш трети към тях?
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 33

Тема "За всички тези които се чудят каква марка климатик да купят!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: