• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 33
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
preslav - майстор
Ако обичаш поясни на кого/какво ще помага новия климатик? Това с топленето на две стаи с един климатик го забрави - за охлаждането е друга бира. Конкретно по въпроса за марките, насочи се към Тошиба или Мицубиши (гледай да е ХЕВИ), другото е компромис (според мен).
fox_vt написа:
И двата ли са на една стена със същото изложение? Трупането на лед зависи от доста фактори,а има климатици които даже и на буца лед топлят и такива дето и чисти не толкова. Като цяло фуджицуру топли ли като прави толкова лед? Като цяло не разбрах точно въпроса ти-искаш да смениш фуджицу , искаш да смениш и двата или да добавиш трети към тях?
Здравеи моето предложение за яко топло е https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0%BB ... 2ub-2.html Имам го и топли много но прочети форума за него и тогава вземи ако искаш
Ето и модела http://www.omegaclima.com/klimatik-gree-u-crown-12.html
plamen6703 - майстор
Като вариант за евтин и добър климатик върши работа, но в никакъв случай от фирма "Омега клима", калпави монтажници, лош монтаж на климатиците! :partyman:
a.kondov - помощник
Много хубава тема! Първият ми климатик беше MIDEA и никога повече не бих направил грешката да си взема пак такъв климатик. Минах на Mitsubishi и съм много доволен! :)
Кики - специалист
Здравейте, да събудя малко темата с въпрос към специалистите занимаващи се с климатична техника.
Та конкретно, предлагат ми Тошиба Шорай 13-ка като във фирмите които питам нямат наблюдение върху надеждността на модела поради това че е нов, кефи ме това че са коректни но пък тази откровеност на всички събужда леки съмнения. Четох някъде че логиката на дефроста при Шорай е малко изчанчена и освен следвайки всички други условия за включването му има заложено и време след минаването на което дефроста се включва дори и другите условия да не предполагат това. Моля за мнение по въпроса или да се спра на аналогичния по-стар модел Сузуми плюс? Машината ще се ползва лято и зима за помещение 50 кубика Югозападно изложение.
Благодаря на отзовалите се!
nikolov333 - майстор
Дефроста си е неприятна работа..особено, ако е на често и в спалня.. У нас имам три климатика, като в хола Хеви 18-ка в 38м2/90м3 е най-на зор и работи постоянно без он-офф, но и дефрост го хващам да прави много рядко, но беше от високия клас инвертор и кара вече 6-та година .
Кики - специалист
пет май 10, 2019 6:22 pmnikolov333 написа:
Дефроста си е неприятна работа.
И още по-неприятно ако е по време, хвърлям два работещи климатика заради това. Работят си 40 мин. и тъкмо затоплят помещението хоп дефрост, без изобщо да има нужда и условия за това. Хайде тъпи Мидеа ще каже някой ама да направят такава тъпотия си е малоумие. Ама ако това е направено и при Шорай отказвам се. Имам наблюдение върху Сузуми от две години, като влезе в режим може цял ден да не включи дефрост дори и при неблагоприятни условия навън. Та за това питам.
nikolov333 - майстор
Питай в setcom форума.. там са най-в час..
Кики - специалист
Благодаря! точно на място.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 33

Тема "За всички тези които се чудят каква марка климатик да купят!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: