• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 33
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
EDI - майстор
2 години ти е по закон гаранцията, независимо какво ти обясняват.Удължаването до 3 години може да зависи от 1 профилактика след втората година.Иначе различно за всяка марка и всеки вносител и търговец.
Aleksandars - специалист
Извадка от гаранционната карата на един от вносителите на триото...
"Втората и третата година гаранция е валидна при условие, че собственика е сигнализирал на монтажно-сервизната фирма за
заверка на гаранционната карта, чрез извършване на профилактика на климатичната инсталация, която се заплаща допълнително."
Johny - майстор
nextvasko написа:
Имам климатик Фуджитсу инвертор от миналата година и от фирмата ми казаха ,че има профилактика на всяка година струваща 40 лв. и ако не се извърши, просто отпадала гаранцията от 36 месеца :shock:

Искам да Ви попитам, дали при всички фирми е така или това се определя индивидуално от всяка фирма?
Благодаря предварително
Що не питаш тези от Комисията за защита на потребителите. Това си е живо изнудване. По-скоро е правилно да кажат, че гаранцията е 24месеца и може да бъде удължена до 36 при еди какви си условия. Будалкат те.

PS Каква е тая гаранция 1 година на такава скъпа техника?!
VLADO66 - майстор
Гаранционната карта да не се допълва с фреон :x Тая карта плаче за КЗП.
nextvasko - напреднал
сега го прочетох от гаранционната карта, точка 4-та
Иначе климатика си работи перфектно и редовно си чистя филтрите

http://prikachi.com/images/994/6401994l.jpg
VLADO66 - майстор
Така като чета на практика гаранционната карта е излишна поради множеството евентуални имагинерни/неконкретни/ причини посочени като мотив за отказ от гаранционно обслужване.Чудя се дали има застрахов ка срещу повреда на климатик :)
nextvasko - напреднал
VLADO66 написа:
Така като чета на практика гаранционната карта е излишна поради множеството евентуални имагинерни/неконкретни/ причини посочени като мотив за отказ от гаранционно обслужване.Чудя се дали има застрахов ка срещу повреда на климатик :)
Точно да, просто друг път преди да взема клима, ще чета малко повече,благодаря ви за вниманието :buch:
Chefo77 - майстор
nextvasko написа:
VLADO66 написа:
Така като чета на практика гаранционната карта е излишна поради множеството евентуални имагинерни/неконкретни/ причини посочени като мотив за отказ от гаранционно обслужване.Чудя се дали има застрахов ка срещу повреда на климатик :)
Точно да, просто друг път преди да взема клима, ще чета малко повече,благодаря ви за вниманието :buch:
Споко, не могат да ти откажат гаранция. Могат да ти откажат удължаване, но не и търговската гаранция защото НЕ искаш да заплатиш нещо допълнително. Прочети ЗЗП, раздела за "НЕРАВНОПРАВНИ КЛАУЗИ В ПОТРЕБИТЕЛСКИ ДОГОВОРИ" и мисля, че там ще намериш отговора защо такава гаранционна карта няма сила пред КЗП. А последните много обичат нахакани фирмаджии, търсещи как да избоцкат и без това незнаещия правата си потребител ...
Maudlin - помощник
Препоръчаха ми Е-серията на Панасоник като надеждна и нискошумна. Освен това имали много екстри, като се покажело слънцето и минавал в икономичен режим и имало някакви нови технологии за пречистване на въздуха от бактерии и вируси.
martin_ganev - специалист
Здравейте колеги, мисля да си слагам климатик в спалнята която е около 12 квадратни метра приблизително 3x4x2.5m=30.
Какъв климатик бихте ми предложили с идеята че ще се ползва предимно за отопление.
Стаята е с южно изложеное с пвц дограма и е тухлен апартамент.
Цената която съм определил е около 1000-1200лв макс.
Спрял съм се на Дайкин или на Фуджи електрик (имам такъв от 4 години е съм доволен) ,държа да е инверторен и да консумира малко ел. енергия но и да стопля стаята през зимата.
Според вас дали 9-ка ще ми върши работа?
Моля за предложения и мнения
Блаходаря предварително
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 33

Тема "За всички тези които се чудят каква марка климатик да купят!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: