• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 33
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
rossenboy - специалист
Благодаря за съветите. В средната стая няма как да сложа климатика, че там спят децата и ще ги замразим, а в крайната пък няма много от подходящите изводи (ток). Знам че е най-добре да дойдат специалисти да погледнат, но е на 40 км от Пловдив и няма да са много съгласни. Иначе от предоставения линк по-скоро ми допадна някакъв Gree 12-ка, че е с 60 мес. гаранция и включен монтаж (най-вероятно ще трябва пътя да им платя) за около 1000 лв. Не знам само дали 18 не е по-добре, но разликата е + 500 лв, което вече е много. Ще трябва да се говори с фирмата, може и те да кажат. Главното е да се ориентирам като мощност колко горе-долу ми трябва, иначе доколкото прочетох за охлаждане и най-китайските стават, така че поне по-дълга гаранция да има.
preslav - майстор
пон юли 06, 2020 3:06 pmChefo77 написа:
А защо му е 12-ка като за почти същите пари може да вземе две седмици и да ги пльосне в двете крайни стаи? Нито ти трябва марка, нито да е инвертор. За охлаждане буквално всеки става.
Прав си за двата по-малки, но трябва да се отчетат двата монтажа, а при нас бюджетен климатик е колкото 3-4 монтажа, демек процентно монтажите са по-скъпи от устройствата, които се монтират.
Иначе за инверторите и аз твърдях, че са пари на вятъра, но вече не мисля така, дори бюджетният инвертор е по-добър от качествен конвенционален (ако изобщо има такова животно все още).
preslav - майстор
пон юли 06, 2020 4:10 pmrossenboy написа:
Благодаря за съветите. В средната стая няма как да сложа климатика, че там спят децата и ще ги замразим, а в крайната пък няма много от подходящите изводи (ток). Знам че е най-добре да дойдат специалисти да погледнат, но е на 40 км от Пловдив и няма да са много съгласни. Иначе от предоставения линк по-скоро ми допадна някакъв Gree 12-ка, че е с 60 мес. гаранция и включен монтаж (най-вероятно ще трябва пътя да им платя) за около 1000 лв. Не знам само дали 18 не е по-добре, но разликата е + 500 лв, което вече е много. Ще трябва да се говори с фирмата, може и те да кажат. Главното е да се ориентирам като мощност колко горе-долу ми трябва, иначе доколкото прочетох за охлаждане и най-китайските стават, така че поне по-дълга гаранция да има.
Личен опит - Грии са безумно шумни, а предполагам става дума за тиха селска къща. Помисли за Тошиба, че при нас са с 60 м. гаранция, предполагам и на други места. 40 км. не са проблем за сериозна фирма, предполагам 40-50 лв. за огледа и теб няма да те съборят, но ако си го спестиш ще си скубеш косите в продължение на минимум 10 г. и ще се молиш това желязо да умре, че да си вземеш нещо като хората.
andy_forresite - майстор
Аз със старо конвенционално Елджи 3.5 киловата охлаждам 110 куб м - три Г-образно разположени стаи. Пак без климатик става почти колкото е навън.
Евтиният климатик най-вероятно ще харчи повече ток. След едни примерно 500 часа работа някой с 200 лв по-скъп (и по-ефективен) вече ще се е избил в сметката за ток и нататък ще трупа икономии.
naster - майстор
Евтин климатик означава не-инверторен ли?
шоп - майстор
АЗ от 2004 година се охлаждам с 3 бр LG. Две 9ки и една 12ка
Конвенционални.
Вече 16 години работят дори без профилактика ( само филтри чистя пролет)
Истината е, че последните години се охлаждам с кладенчова вода, и климите бездействат, но работят!
Така, че за евтино охлаждане само конвенционални клими с малко електроника.
Chefo77 - майстор
пон юли 06, 2020 4:12 pmpreslav написа:
пон юли 06, 2020 3:06 pmChefo77 написа:
А защо му е 12-ка като за почти същите пари може да вземе две седмици и да ги пльосне в двете крайни стаи? Нито ти трябва марка, нито да е инвертор. За охлаждане буквално всеки става.
Прав си за двата по-малки, но трябва да се отчетат двата монтажа, а при нас бюджетен климатик е колкото 3-4 монтажа, демек процентно монтажите са по-скъпи от устройствата, които се монтират.
Иначе за инверторите и аз твърдях, че са пари на вятъра, но вече не мисля така, дори бюджетният инвертор е по-добър от качествен конвенционален (ако изобщо има такова животно все още).
Аз също съм убеден в предимствата на инверторния, но за охлаждане мисля, че няма смисъл от инвертор. Все пак напълно е възможно да говоря глупости, затова се надявам някой спец в тази област да ме обори или подкрепи :)
naster - майстор
Най-малкото в нецелогодишно обитаем имот, само стикера на външното тяло дайкин, ту-шиба-ту-не-шиба би привлякъл погледа на илюминатите. Къде къде по-добре е чиго, ариели...
andy_forresite - майстор
пон юли 06, 2020 6:11 pmnaster написа:
Евтин климатик означава не-инверторен ли?
В повечето случаи. Аз съм за средна хубост.
СОР-а е от значение, а той струва кинти. Моят дРът LG е с 3.5 коефициент, а има достъпни машини с 4.5 и отгоре.
Миналата година взех тошиба "9-ка" за един бокс в апартамента, но още седи опакован. Цената беше 1250 или 1350. Забравих модела. Ras нещо си. На хартия коеф на преобразуване е близо 5. Консумира 250-800 вата, а не твърди 1.1 kw. Та не е ли добре да отдава 4 киловата с 800 вата, вместо 3.5 с 1100 вата...
Ако стаите се обитават спорадично, няма смисъл от скъп уред. Вече за постоянно живеене е по-добре по-висок коефициент и няколко смислени "екстри“.
naster - майстор
Ще харчи 1.1кВата, но ще спира, а в паузите ще харчи само за вътрешния вентилатор. За отопление и продължителна употреба и аз бих бил по-придирчив, но за ваканционна, няколко седмици в годината за охлаждане... силата според мен на инверторното управление е продължителното темпериране и модулация за постоянно жилище. За таванско лятото в пловдивско бих сложил точно каквото слагат гърците по хотелите - евтини, които повечето не сме ги чували (Грее ги видях за първи път там преди 6-7 години може би).
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 33

Тема "За всички тези които се чудят каква марка климатик да купят!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: