• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 33
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
VLADO66 - майстор
velsi - Почетен майстор
Аз топля моята спалня със същите размери и изложение с 9-ка. Моят е Мицубиши, японски, 100 волтов. Гледай обаче и киловатите на табелките, защото забелязах, че има разлики. Отдаваната му мощност е 2.5 кВ, а в кухнята имам Дайкин, който също се води девятка, но отдава 3.5 кВ и естествено топли по-добре. Освен това аз живея в къща, която се топли по-трудно. В апартамента ще е много по-лесно.
samodelka - помощник
@velsi, най-вероятно гледаш отдаваните им мощности в различни режими.

обикновено 9ките отдават 2.5/3.5 охлаждане/отопление
redark - помощник
Здравейте ,
В къщи се топлим само на климатици .
Преди 5 години купихме климатик на Оsaka CH12LBP и до момента си работи добре .
Но сега купихме ето това животно http://vimax.bg/productv/5758/hiperinve ... -2013.html , и разликата е огромна .
За нисък клас Осаката е добра машинка , но за качество и комфорт няма спор само доказани марки .
Поздрави
EDI - майстор
Е, нормално е.Двете машини са в двата края на класацията.Да ти е честито FH-то, страхотна машина.
Здравейте, предстои ми покупка на климатик и се надявам да получа малко помощ при избора му от по-вещите от мен:

- Ще се използва за отопление/охлаждане на апартамент в София: Всекидневна + кухня. Г-образно помещение разделено с барплот.
- ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo- 37м2 = 93м3
- дoгpaмaтa - 11.50м2 - троен 4 сезонен стъклопакет, ПВЦ-Кьомерлинг
- излoжeниe - югозапад
- няма външни стени / 5 см каменна вата на таван
- Също така климатика трябва да е подов

Благодяря предварително на отзовалите се !
nikolov333 - майстор
Първо оглеждаш цените на Подовите климатици и като прецениш, колко можеш да похарчиш търсиш инфо и мнения за конкретния модел.. :partyman:
lyubohar - майстор
Моля за професионален съвет за климатици:
http://vimax.bg/invertorni-klimatici/in ... las-a.html

http://vimax.bg/invertorni-klimatici/in ... las-a.html

По произход Япония,но сглобени в Китай.
Привлече ме малкия шум на вътрешното тяло.
Имало само един модел на Дайкин произведен в Япония.Всичко друго Тайван,Чехия,Китай.
lyubohar - майстор
Без да дочакам съвет сложих 2 климатика от горната марка.
Първите впечатления,че са много тихи.
Особено по малкия,който е в спалня и изобщо не се чува.
За монтажа и отношението на търговеца няма да споменавам да не се сметне за реклама.
earendil - напреднал
Отново въпрос за избор.

В момента в спалнята имам Fujitsu ASYA09LGC (от 8 години). Скоро викнах фирма да го почисти защото турбината беше напълно запушена.., но след като го взеха и върнаха турбината му ту опира някъде, ту скърца и въпреки, че идваха 2-3 пъти така и не успяха да го оправят.. а аз спя много леко..
Така или иначе сега ми трябва климатик за една стая под наем и ще й сложа този, а аз искам да си взема нещо хубаво, като освен тишината ми е важно да може сравнително лесно да се чисти основно.
В това отношение Fujitsu -to e кошмар..

Та може ли някой да ми каже примерно между Mitsubishi Electric MSZ/MUZ – FH25VE и Daikin FTXJ25MW/ RXJ25M , кой се чисти по-лесно основно? И изобщо какво бихте препоръчали в този клас?
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 33

Тема "За всички тези които се чудят каква марка климатик да купят!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: