• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 33
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
yanko78 - специалист
пет мар 27, 2020 10:28 amNEG написа:
Здравейте.Имам дилема какви климатици да си закупя и се колебая между два модела Mitsubishi MSZ FH35VE/MUZ FH35VE съответно и 9-ка от същата серия ето линк към тях https://www.termo-klima.com/bg/klimatic ... en-montaj/ или
Fujitsu ASYG-12LTCB SENSOR -30C NORDIC ето линк https://www.termo-klima.com/bg/klimatic ... c-nordic2/
за отопление на етаж от къща.Има вътрешна изолация вата пластмасова дограма с 4-К стъкла обща площ за 65 кв.Много ще съм благодарен за съвети и за вашето мнение.Ако има някой който използва някой от тези модели моля да пише впечатленията си.

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.
Аз съм в апартамента с 3 само че 25-ци и съм супер доволен. Двата сав спални по 13-15 кв.м. и се притеснявах дане дойдат големи, но си бачкат супер. Няма замен по добър климатик спрямо цена/качество. Трите работят нон стоп и като добавим и пералня, сушилня и др. дом. уреди които работят постоянно в едно жилище, повече от 160 лв ток несме плащали. Смятай, че ходя и по къс ръкав в къщи.
speka_rs - майстор
Имам едно питане някой може ли да сподели мнение относно Даикин FTXC35B ?
Здравейте. Аз имам колебание, което може да ви се стори глупаво но...
Първо се изкушавах да си взема Daikin. 3 пъти чух че mitsubishi i daikin са сред топ-избора в момента но като отидох до представителя им..
за "А+" клас, модел FTXC71B струва към 3211лева. За жалост помещението е голямо и трябва мощен климатик. Пък на Дайкин "А++" е на 3859лева.

Занимавам се с 3д скенери, в медицинската област. До сега главно с немски, които бяха лидери. Но последния Китайски който тествахме и добавихме сред предлаганите ни просто размазва немския и то не само по цена но и по качество... + възможностти.....

И някои колеги от Китай ми казаха че Gree се водили там "от по-скъпите но качествени".... И се изкушавам дали да не пробвам с Gree GWH24YE-S6DBA1A Amber. Цената му е около 2400 лева. 5 години гаранция с годишна профилактика, фреон R32, сензори, екстри и прочие..

Някой има ли опит с Amber моделите да сподели мнение :?:

Благодаря предварително!
EDI - майстор
Вземи две по-малки машини.Тези големите ще ти отвеят пломбите.
thegmin - специалист
Интересно ми е защо някои климатици с еднаква мощност са с толкова различно количество фреон. Пример Дайкин 48ца и Мицубиши 48 канални Дайкин с 2.9кг Мицубишито с 3.8кг. :?
bobivg - специалист
Кои модели конкретно гледш.
thegmin - специалист
ср апр 29, 2020 1:58 pmbobivg написа:
Кои модели конкретно гледш.
Гледах разни втора ръка из олх. Но мисля че стигнах сам да отговора. Този дето са с 3фазни двигатели са с доста по-малко фреон от монофазен същата мощност. Предполагам е заради размера на двигателя. :partyman:
шоп - майстор
ср апр 29, 2020 7:26 pmthegmin написа:
. Този дето са с 3фазни двигатели са с доста по-малко фреон от монофазен същата мощност.
Не съм убеден, че това е причината.
thegmin - специалист
ср апр 29, 2020 7:43 pmшоп написа:
ср апр 29, 2020 7:26 pmthegmin написа:
. Този дето са с 3фазни двигатели са с доста по-малко фреон от монофазен същата мощност.
Не съм убеден, че това е причината.
Ами?
шоп - майстор
Ами например икономисано е от топлообменници, наличие или не на ресивъри, течноотделители, големина на магистрали, филтри и т.н.
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 33

Тема "За всички тези които се чудят каква марка климатик да купят!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: