• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
muhala - специалист
Здравейте,

Искам да взема климатик за у нас. Предимно ще се охлажда хол с преходна спалня. Между двете има портал широк 1.80м.
Двете помещения са по около 18м2. Високи са 2.70м. Изложението е юг/запад. Спрял съм се на този климатик: Daikin FTXB60C. Какво мислите за избора ми ?
plamen6703 - майстор
За избор е много добър, но като прочетох, че предимно за охлаждане ще се ползва и ми се иска да те посъветвам да не даваш толкова много пари, ако няма да го ползваш за отопление. Разгледай какво предлага марката "GREE" https://oxm.bg/produkti/klimatici-za-do ... viola-wifi ... /примерен вариант с включен монтаж/ не съм търговец, нямам нищо общо с тази марка :) но климатиците са по-евтини от избраната от теб марка и са също надеждни климатици.
muhala - специалист
plamen6703 написа:
За избор е много добър, но като прочетох, че предимно за охлаждане ще се ползва и ми се иска да те посъветвам да не даваш толкова много пари, ако няма да го ползваш за отопление. Разгледай какво предлага марката "GREE" https://oxm.bg/produkti/klimatici-za-do ... viola-wifi ... /примерен вариант с включен монтаж/ не съм търговец, нямам нищо общо с тази марка :) но климатиците са по-евтини от избраната от теб марка и са също надеждни климатици.
Предлагаш ми 12-ка. 24ките излизат пак по около 1600 лв.
plamen6703 - майстор
muhala написа:
plamen6703 написа:
Предлагаш ми 12-ка. 24ките излизат пак по около 1600 лв.
Според мен 12-ката ще ти свърши работа за охлаждане, но ако ще се отопляваш с нея не е вариант.
nikolov333 - майстор
Зависи от дограмата и изолацията на помещението, но у нас като знам как мъча една 18-ка Mitsubishi..буквално не спира да почива, но охлажда и топли към 2-пъти по голяма площ от твоята..на практика целия апартамент.. :-D Иначе съм среден апартамент с изложение изток/запад, като твоя..тухлен старо строителство с плътни тухли единички на 1-ви етаж с изолация-4-5см XPS на пода и гипскартон с двойна вата на таваните, плюс нови PVC дограми с двоен стъклопакет.. Едвам смогва да топли, но не е замръзвало външното зимата..
muhala - специалист
Дайте акъл къде да монтирам вътрешното и външното тяло. Иска ми се да е в хола. Между двете стаи има портал с плъзгащи врати. Над портала има стоманобетонна греда, която е 12 см дебела и около 60-70 висока. Не мисля, че е добре да се пробива отвор в нея. Със сини черти съм отбелязал прозорци и балконски врати. Терасата е остъклена. В дясно има друг апартамент. Означил съм дивана в хола.

Изображение
plamen6703 - майстор
Ти нямаш голям избор за монтаж на вътрешното тяло, според мен е добре да го монтираш над дивана в хола. Външното тяло по твоя преценка ще го съобразиш с монтажа на вътрешното тяло.
Хола е стаята, в която поне аз прекарвам голяма част от времето си, а над дивана ще ти охлажда и по посока спалнята.
Не знам външното тяло позволява ли монтаж от външната страна на терасата в ъгъла...
preslav - майстор
За мен GREE е един много разумен компромис и в действителност ако е само за охлаждане 12-ка ще ти стигне.
Вътрешното тяло бих монтирал в долния десен ъгъл на рисунката ти, но и над дивана става, макар че не изключено да усещаш течението.
Трегер, греда или както там го наричаш да не те притеснява - студеното "пълзи" по земята, за топлото можеш да имаш проблем.
Охлаждам две помещения като твоите с една конвенционална 12-ка, като между двете помещения има коридор, а вратите към стаите са стандартни 195Х85 см. в спалнята се спи спокойно, без шум и течение, а иначе и там си има климатик, който не знам от кога не съм включвал.
Здравейте, трябва ми климатик който да помага за отоплението на хол 35 квадрата (98кубика), понякога може да се оставя отворена вратата и към една спалня 15кв.(40кубика). Намира се на 1 етаж, северно изложение.
Имам Panasonic CS-E12DKEW И Fudjitsu General ASHG14LMCA , през изминалата зима без никакво спиране и двата , fudjitsu-то правеше камари с лед под него, а панасоника е направил колкото 1 чаша за безалкохолно , на какво се дължи това и ако се гледа по това може ли да се каже,че панасоника е по-добър макар и с 10г по-стар.
Бюджета е около 2500лева но мога да дам и нещо отгоре, надявам се да предложите 1,2,3,4 варианта.
Искам да работи и при ниски температури.
Поздрави, ако има нещо ще допълвам.
fox_vt - майстор
И двата ли са на една стена със същото изложение? Трупането на лед зависи от доста фактори,а има климатици които даже и на буца лед топлят и такива дето и чисти не толкова. Като цяло фуджицуру топли ли като прави толкова лед? Като цяло не разбрах точно въпроса ти-искаш да смениш фуджицу , искаш да смениш и двата или да добавиш трети към тях?
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

Тема "За всички тези които се чудят каква марка климатик да купят!" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: