• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 33
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
nelina_london - специалист
Надявам се,че публикувам в правилната тема и ще получа съвет.
Имам проект за Нискоенергийна къща с рекуперация,като за отопление са заложени два канални климатика Дайкин -FDX35F/RXS35L3 и FDXS50F9/RXS50.
Посъветваха ме да мина една мощност на горе,защото изчисленията са направени на -15°,а за Пловдив не е необичайно при люта зима температурите да паднат повече .
Тук е моментът да спомена че климатиците ги купувам от Англия(по програма за енергийна ефективност)
След проверка на SCOP и напора(жена съм  ), стигнах до извода,че горепосочените слим тела,са по-енергийно неефективни от обикновените -FBA50A/RXM50.
Но,тук ми предлагат FBA50A/RXS50L.Попитах ги защо са окомплектовани с това външно тяло,но смислен отговор не получих.
Моля за мнения относно Спецификациите на слим модела срещу обикновения,както и комбинацията от външните тела!
vectra72 - специалист
Да попитам и аз.Някой има ли наблюдение за този климатик Diplomat DPL-12ISCH.Евентуално ще се ползва само за лятото за 20 м2 стая.
plamen6703 - майстор
Взимай го и договаряй датата за монтажа, че жегата е голяма и всички се сещат за охлаждане чак като дойде големият мор :)
Успех! :partyman:
vectra72 - специалист
пон юни 17, 2019 9:16 pmplamen6703 написа:
Взимай го и договаряй датата за монтажа, че жегата е голяма и всички се сещат за охлаждане чак като дойде големият мор :)
Успех! :partyman:Май така ще стане :partyman:
Ние купихме Carrier, защото бързахме и направихме грешката да не проучим нещата. Оказа се най-несполучливата покупка, която сме правили.
Шумен, неефективен при температура под 3,4 градуса. Сега обмисляме да го сменим за зимата, въпреки гаранцията.
Chefo77 - майстор
пет юли 05, 2019 9:56 amElgos написа:
Ние купихме Carrier, защото бързахме и направихме грешката да не проучим нещата. Оказа се най-несполучливата покупка, която сме правили.
Шумен, неефективен при температура под 3,4 градуса. Сега обмисляме да го сменим за зимата, въпреки гаранцията.
Като се има предвид, че Carrier е изобретил климатика, колко да е грешна покупката на такъв климатик?
nikolov333 - майстор
Фен съм на средния клас на Daikin, сравняван с 2-3 Mitsubishi-та Heavy, макар че и те са добри .
EDI - майстор
Всяка марка има модели от ниския до високия клас, та въпрос на избор е.
VLADO66 - майстор
Carrier в ниския клас е ребрандирана Midea, само дето цената му е по-висока от на Мидеите.Вече големите климатици, термопомпи и чилъри се правят с Тошиба в Тайланд и в Франция.
vitorio83 - специалист
Ако не е бош е лош :mrgreen: ,някой нещо за бош-те да каже :?
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 33

Тема "За всички тези които се чудят каква марка климатик да купят!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: