• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
greenhrast - специалист
Защо аджеба точно като спече времето и стане 37-38 навън клитиците спират, т.е. духат само топъл въздух?
Защо климатичарските фирми идват за ремонт само когато е хладно, съотв. климатика си бачка? Ясно ми е че са мафия, която ако има как ще те принуждава всяка година да си купуваш климатик, вместо да се разпраат с ремонти.
Филтри чистя всяка седмица, в изходната тръба животни не влизат. Поне тва ме пита девойката от телефона им. Фреон ли изтича, кво ли? Външното тяло на сянка ли требе да седи? :?
Просто да подлудейш :x HELP :x
velsi - Почетен майстор
А каква марка е климатичето?
greenhrast - специалист
Хахаха - секакви марки
POWER 24ka на 2 години
Electra (мноо дърта нема надписи по нея)
Sanyo настолен ~ 4 години.
Общото е че над 35-36 градуса нав&н спират да духат студено :lol:
Електра-та, да речем си бачкаше (поне до 2002 :? ) безгрижно в жегите

Има проблем, нещо генерално, но съм сигурен че климатичарите се праат на шантави :|
greenhrast - специалист
Всички климатици днес бачкат прекрасно :-D
Но ги изключихме, щот навън е едва 25 C. Яко студ.
velsi - Почетен майстор
Не съм спец по климатиците, ама ми се върти из главата идеята, че май имаш нужда от допълване с фреон.
greenhrast - специалист
Точно това казаха миналата седмица майсторите. Качиха се на покрива мериха с едни манометри нещо, едния вика "айде стига, че направихме озонова дупка" земаха парите и си отидоха - рекоха "край това е" . Ще видим като стане пак жега.

А гадната смрад от климатика от какво може да плъзва :? Още един взе да смърди особено гадно, въпреки че го духа студено :shock:
правил ли си им профилактика - вземат 20-30 лева , пръсват със един спрей питата и няма миризма . Аз пръснах моя със Саво , оправи се , ама после 4 часа не се дишаше в стаята :-D
mandata - напреднал
А някой знае ли колко атмосфери трябва да е фриона?
На моята ОСАКА, се проби тапата и после ми е напълниха ей-тъй - колко си дръпне. Закачи "майстора" бутилката и го пусна на студено. Оттогава климатика работи слабо и в двата режима :sad:
Какви видове фриони има и какви са ползите от по-скъпите? :?:
georgiarg - специалист
Не добрата работа на климатика идва от неточното дозиране на фреона (особенно при вторите употреби и тези, на които им е изтекъл фреона и са пълнени отново).
hygro - майстор
mandata написа:
А някой знае ли колко атмосфери трябва да е фриона?
На моята ОСАКА, се проби тапата и после ми е напълниха ей-тъй - колко си дръпне. Закачи "майстора" бутилката и го пусна на студено. Оттогава климатика работи слабо и в двата режима :sad:

Количеството фреон в уредбата по никакъв начин не може да се контролира с манометър. Налягането на фреоновите пари при неработещ компресор зависи само от околната температура. За всяка уредба има предписана определена маса и тип фреон. Правилната процедура е вакуумиране и зареждане с предписаното количество, например 0,9kg. Пълначните уредби могат да отчитат количеството изпомпан фреон, така че да се заплаща само действително допълненото количество. Зареждането с повече от предписаното ще повреди компресора поради "влажна" работа или засмукване на течна фаза, а при недостатъчно запълване, уредбата ще работи неефективно.
mandata написа:
Какви видове фриони има и какви са ползите от по-скъпите? :?:
Никаква полза няма от неподходящ фреон. Ако например на табелката пише R410, използвай единствено него, независимо от производителя.
  • 1
  • 2

Тема "Защо спират климатиците точно в жегата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: