• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
idunno - специалист
Tова, че е форум за аматьори не означава, че трябва да се правят нещата без инструменти.Както сте го подкарали може да спрете да дупчите бетона с машина, а да пробвате чук и длето.Защото това е еквивалент на сачмата и другите велики "нововъведения" в монтажа на климатици от ктамен.Не знам кой пост от горните два е по-тъжен, първия дето пропагандира алтернативни инструменти за монтаж на климатик или втория, който му се възхищава. :-D :-D :-D
И да в нормалните държави не ти дават инструменти през плета, а учтиво ти казват откъде да си купиш.Явно има защо.
Kasap - специалист
Не виждам какво му скочихте "профитата" на човека! :? На ваше място бих го почерпил. :partyman:
Овен това и аз съм чувал, че комресора от "Мраз" е по-добър от вакуум помпата, или поне има повече функции.
И да... писнало ми е от такива специалисти дето могат да пробиват дупки само със Син Бош.
a_stoev - майстор
ktamen написа:
Аз тръбичките ги разширявах със съчма и чук и щом още не е изпуснал значи може и без конусна дъска. Тръбичките ги рязах с флекс и после старателно им изрязах мустаците и ги почистих от стружките, като вързах едно парцалче с тел и го промуших през цялата тръбичка. Значи може и без тръборез. Вакуумпомпата, която бях взел назаем беше стар компресор от хладилник - освен канадския ми приятел и много други техници ползват точно такава вакуумпомпа.
Човеко, ти безработен ли си? Колко време загуби?
Тръборезз, калпав, но за единични случаи става - 6лв.
Конусна дъска, 30 лв
Дето се казва това е необходимия минимум,
Вакум помпа - 113 лв.
Като знам, че за мой ужас номера с продухването с фреон вече е вкаран от дивите китайци в официално сервизно ръководство ме е гнус от тях....

Манометри, азотна бутилка редуцир... предполагам, че влизат в категорията излишен лукс.


А да, относно кранчетата, като за идиоти става да се каже: тънка и дебела тръба. И никой не крие информация, която може да се намери с два клика в гугъл. Просто смятаме, че не е разумно да се обяснява нещо на някой дето и двата клика не може да направи сам.
fbr - майстор
a_stoev написа:
Като знам, че за мой ужас номера с продухването с фреон вече е вкаран от дивите китайци в официално сервизно ръководство ме е гнус от тях....
Ако знаеш пък колко ги беше гнус навремето часовникарите да пипат електронни часовници.
ktamen - специалист
И аз съм писал, че за елементарното оборудване 100лв са достатъчни, но все пак благодаря за цените на тръбореза и конусната дъска. Дали съм спестил пари, като съм загубил толкова време е твърде разтеглив въпрос, но поне вече имам някакъв опит - той също има някаква стойност.
fox_vt - майстор
Преди някъде 8 години може и малко повече влязох във 21 век и си купих климатик :-D Техниците които дойдоха бяха с бус и домъкнаха инструменти за пробиване,за търсене на метал,оксижен тръборези конусните джаджи.Обаче като достигнаха до момента с двете кранчета само продухаха за секунда и затвори кранчето.Доста по късно май от тоя форум разбрах че това не е правилно,но пък от други места разбрах че не е и фатално ако времето е сухо.При влажно време е задължително.Та мисълта ми беше,че машината си работи все още като основен отоплител на стаята зимата нищо че не е ползано вакумиране.Сега се налага вънщното тяло да се преместинастрани и нагоре тъй като тогава от много акъл,щото тука само акълии сме се събрали съм го сложил на най кофти мястото от цялата тераса.Мислех да я правя тая операция по метода дъвкан и тук но се отказах,по добре да дойде "майстор" и хем да му направи и профилактика и дозареждане ако е необходимо.Дали ще дойде европейски майстор или български ще е вече на късмет поне както винаги ще псувам после него а не мен,а като ми мине и мене си че не съм си го направил сам :roll:
a_stoev - майстор
Да не казвам и какви други неща са писали, за които съм виждал че не стават по техния начин.

П.П.
На един климатик колкото по-малко профилактика се прави по добре. Не смятам миенето за профилактика, а за миене и не е нужно да ти го право "специалист", че и двама "специалиста"
dundurma - специалист
стоееееев стоев......ко знаѝш кви глупости говориш.значи аз или съм балък или искам машините да ми служат дълго
ktamen - специалист
a_stoev написа:
П.П.
На един климатик колкото по-малко профилактика се прави по добре.
Не е вярно. Профилактиката е 50 кинта. Става алъш вериш и икономиката процъфтява и хората стават по-богати. Поне някои хора стават по-богати.......
Aleksandars - специалист
За 50 лв. такава профилактика е, че ти идва да побегнеш....Жива имитация...
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Как се монтира климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: