Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
kossis - специалист
Предполагам говориш за тия точките дето са боцнати на първичната и вторичната !

Е аз как ще позная на моя траф, къде му е началото на намотката и края ???

Точката е начало на намотката ???

Какво е значението на тия начала ???

Ей .............

Ако не е написано на трафа има ли метод чрез измерване с Мултицет ???
Тани - модератор
Косис , поинтересувай се какво е автотрансформатор и ще ти се изясни всичко!

Ето един примерен линк :wink:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0% ... 0%BE%D1%80
kossis - специалист
Танииииииииииии !!!

Здрастиииии :-D

Човече не ме тормозете !!!

Тоя траф под леглото има маса изводи и на единия има 37 волта- кютюк - 5 кила има !!!

При говорителите има + и - и тука пак има + и - нали ???

Брато ми каза че ако по близката до магнитопровода е началото- на първичната я видях, но на вторичната оди я разбери !!!

Човек много хубаво е това за Автотрансформаторите, но мене ме касае как да разбера кое е началото и края и то сега !!!!

Човече има две положения- еле че тръгне, еле че гръмне !!! :-D

Тука се търси галванично разделяне и ограничаване на Ампеража, а тия това го нямат !!!
Тани - модератор
Никакво галванично разделяне не ти трябва, нали така или иначе свързваш първичната с вторичната намотка.

Като не знаеш кой край да свържеш, пробвай с налучкване. Ако приемем че изводите на първичната намотка са 1 и 2 , а на вторичната 3 и 4, първоначално свържи 2 с 3 накъсо и подай 220V на 1 и 2. Премери напрежението първи между 1 и 2 , а след това между 1 и 4 . Последното трябва да по-високо от мрежовото. Ако не е , развързваш 2 и 3 и свързваш 2 и 4. Повтаряш меренето Първо пак мрежовото между 1 и 2 , а след това между 1 и 3 . В идеалния случай , напрежението трябва да е мрежовото + напрежението от вторичната намотка.

ПП Никога не е излишно да напомня, че работиш с мрежово напрежение и трябва да си

ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВНИМАТЕЛЕН!!!
todortv - майстор
Ако знаеш начало и край на първичната, то вторичната е навита в същата посока!
kossis - специалист
Но какво е значението на това ???

Вчера мерих след като ги запоих всичките елементи в схемата и от единият диод премерен към този дето отива към общият на компресора- излизаше 200 волта, а през другият диод излизаше 234 волта-мрежовото. На изводите на трафа на Вторичната си беше 36 волта.

Дали е коректно да го меря без самия компресор в схемата не знам и дали е нормално да излизат през единият диод по ниско от мрежовото не знам ???

Та има ли одношение тия начала и краища към това каво напрежение ще излиза през диодите към общият ???

lov, кажи ти има ли значение тия начала на тия намотки, ти спазвал ли си ги ???

И какво напрежение трябва да излиза на диодите без товара -компресор ????

На Тани теста -върши ли работа ???

Е сега го прочетох на Тани и идеята е да го направиме като автотрансформатор и да изкараме малко по високо от мрежовото напрежение на оставащите два свободни извода -това ли е ???

Е сега го чертах- значи меря преди тия двата диода (все едно ги няма), тоест веригата е без товара -Компресор. Отворени краища.
Та меря на извода за диодите и на извода за към общия на компресора и трябва да излезе 260 воолта, ако не разпоявам и размествам общият между първична и вторична на трафа и пак меря на другите два отворени -там вече трябва да е 260.
Мисля че разбрах-търси се сумарното напрежение да излезе на отворените крайща между първична и вторична !
И вариантите са 2.

А от мойте измервания ми се струва, че макар и след диодите- не съм уцелил ! Довечера ще пробвам !

Тоест в зависимост от това как вържеме двете намотки- се получават или противофазни или синфазни синусоиди, и когато са във фаза имаме повишаване на напрежението-това е целата дивотия-Сфазиране на фазите на двете намотки чрез точното връзване !
kossis - специалист
Е сега го премерих - и на другите два ми дава 270 волта.
Значи съм уцелил !

А защо след диодите е -225 и 215 в момента - можеби от вътрешното им съпротивление !?
lov - майстор
Щото уреда мери ефективната стойност на напрежението а там е само единия полупериод а и не казваш на какъв обхват и какъв уред ползваш
Щом показва 270V си ги нацелил. Това е идеята колкото и неправилно да мериш. Вероятно си бил на същия обхват на уреда.
kossis - специалист
Мерим с електронен- на 700 волта променливо.

Предишното е 200 волта и е малко !

Схемата бачка !!!!

Пуснах го и компресора започва да се чува как се едно почва да качва фреон и да върти мотора ! И леко виберо !

Два пъти по 3 секунди

После го ръгнах по схемата и копелето се развъртя - 2 пъти пуснах и спрях и на третия неще,

Айде пак на разблокажа и пак 3 по 4 секунди и един по 5 секунди.

После го пуснах и сега не го спирам -загря нормално и компресора и кондензатора - работи тихо и студи водата !!!

Са колко време да не го гася ???

То има реле -обаче е въртяно, щото лепенката е скъсана и се вижда винта за реглажа !

Да го оставя само да изщрака ли ???

И после дали ще тръгне сам ????
Последна промяна от kossis на чет юни 27, 2013 11:43 pm, променено общо 5 пъти.
kossis - специалист
Евала за схемата !!!!!!!!!

Ей трудно ви изцедих да пуснете акъл, ей !!!! :-D

Значи вчера го изключих аз, щото вътре направи пръстен лед, а термо-релето беше в началото врътнато.

Мисля че терморелето не е в ред и затова се е претоварил компресора и е станала свинщината !

След като изключи и веднага го пуснах- неще да тръгва -прави късо, изчаках 5 минути и тръгна пак сам !

При многократно пробване пак така- като зачакам и тръгва сам !

Мисля че от непосредствено високото налягане -не може да се развърти веднага буталото и като падне след 5 минути и тръгва !

Това дали е нормално ???

Сутринта станах и го пуснах и тръгна сам- за 20 минути стана лед около казана, но релето не сработва.

После аз го врътнах и изключи и пак така - веднага като го пускам и не се развърта, изчаквам 5 минути и тръгва !!!

Общо взаето може и да живее !

Дайте акъл по горният текст ???

Иначе схемата ми е много мощна- диодите и трафа са много яки и въобще не греят ! Мога да развартя компресор за промишлен фризер !

Каде да търся такова реле- WP 2 Kongzhiqi .co.ltd

Е такова -

http://nikelectric.com/product_info.php ... ts_id=4608



Изображение
Последна промяна от kossis на вт юли 02, 2013 3:26 pm, променено общо 1 път.

Тема "блокирал компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: