Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Искам да преместя климатик.Демонтаж и монтаж.Някакви съвети?
mastora - напреднал
относно монтаж и демонтаж на климатик е малко сложно поне за начинаещ маистор.
1-прибираш газта на машината (затваряш крана на тънката трабичка и чакаш машината да падне във вакум)
2-разкачаш траби и кабели и стоики
3-след като разкачиш вътреното тяло затвори трабите с изолирбант да не влиза влага
velsi - Почетен майстор
После трябва да се извади влагата от системата, а това трябва да се направи с вакуумна помпа, каквато ти едва ли имаш. Така, че за монтажа по-добре потърси някой на когото това му е работата.
Да разбирам ли че е абсолютно възможно да закача климата без тази помпа?Какво ще стане ако не изтегля влагата, ако изобщо има такава?Съжалявам ако звуча непрофесионално но на тази тема съм пълен лаик.А и не ми се дават 150 лв.!Ако е невъзможно с тази работа да се справи един средно интелигентен човек кажете ми "неможеш" за да не напъвам напразно.
Gogo55 - специалист
без вакуум помпата остава въздух и влага от атмосферата в едното тяло.някои тарикати пускат фреона и чакат малко да изтече от него ,ужким до изгони въздуха от системата.И в двата случая нямаш достатъчно фреон и КПД на климатика пада,което довежда до повече пари за ток след това и по-малко топлина в стаята.
velsi - Почетен майстор
Чувал съм, че от доброто вакуумиране много зависи работата на машината в последствие. Останалата вътре влага циркулира заедно с фреона и има много голяма вероятност да замръзне в някой тесни места в системата и да предизвика запушване, което да е фатално. Аз не бих рискувал. Ти сам си прецени.

Тема "Искам да преместя климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: