Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
vesoboy - помощник
Здравейте!Искам да споделя впечатленията си от новият ми климатик General Fujitsu ASHA 07LGS с всички вас,за да не повтаряте моята грешка!
Избрах този климатик най-вече поради нуждата от тиха работа на вътрешното тяло/стаята е малка спалня/.
Разочарованието ми беше невъобразимо когато разбрах,че този климатик при тръгване и спиране издава доста силен шум.
Разбра се,че шумът идва от навлизащият фреон в изпарителя на вътрешното тяло!
Сервизните техници ми обясниха ,че тази нова серия на тези климатици е с 4мм тръбички на изпарителя,а предните /старите/ модели са били с 5мм.Поради тази причина при навлизане на фреона в изпарителя на вътрешното тяло /режим охлаждане/ се получават много силни шумове,които спират до 30 сек от стартирането на климатика!
Това според вас истина ли е или просто поредната лъжа?
Има ли някакво разрешение този "конструктивен проблем"?Защо дадох 1000лв. за климатик от реномирана марка,като дори и ефтените боклуци се справят по –добре!
Направо съм потресен! :? :shock:
EDI - майстор
Има решение, удължаване на тръбния път.Твоя колко е.В сервизното ръководство данните за машината са данени при тръбен път 5 метра, който се счита за "нормален".При R410 и къс тръбен път, поради по-високото налягане на фреона, при доста машини се получава този шум.В сервизните винаги е посочено /връзват си гащите :) /, че може да се чува шума на фреона и това не е дефект.
vesoboy - помощник
Мерси ,Еди!Това решение звучи доста обещаващо!
EDI - майстор
Няма 100% гаранция, но това е единствено възможното.
vanko68 - специалист
Има и още решения..примерно да се сложат допълнително заглушители на фреоновата линия. В Дайкините има от 4 до 6 бр,а тук даже не знам дали изобщо има....
Иначе това с удължаването верно понякога има,понякога няма особен ефект.Лошото при тая марка е,че софтуерно компресора се "напъва" много бързо в началото при развъртането и затова се получават тея шумове от преливащ фреон
EDI - майстор
Прав е ВАНКО 68, и това е решение, но с повечко главоболия.Като гледам сервизното, има един заглушител между 3 пътния и 4 пътния вентили, ама явно не му стига.
vanko68 - специалист
Главоблията ще са еднократно за 2-3 часа...и срещу някаква сума,разбира се...Срещу което ще получиш тишина за 10 г напред,според мен си заслужава,ако номера с удължаването на тръбите не мине.
sasooooooooo - "специалист"
:? Все съм ви виждал да спорите, това нещо ново ли е? :)
vesoboy - помощник
Ще пробвам и двата варианта!После ще пиша за резултата,че този проблем си е доста съществен и предполагам,че много хора страдат от подобни грижи!Благодаря за отзивчивостта! :wink:

Тема "Климатик General Fujitsu ASHA 07LGS" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: