Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
шоп - майстор
Здравейте,
от няколко дни забелязах на едно от LG тата ми, че капе вода от вътрешното тяло. Проблема мога само да предполагам че идва от запучена дренажна тръба. Ползвах търсачката, но не открих нищо:-(, затова питам можещите и знаещите дали ми е правилна диагностиката и най-вече как да проведа лечението:-)
Благодаря, бирата е от мен.
bridge - специалист
А тече ли навън? Провери на първо време дренажната тръба навън да не се е усукала, да не е потопена или запушена. Опитай да смукнеш/духнеш. Нещо да е размествано, пипано по климатика? Не се сещам за друго в момента. Освен ако е много висока влажността в помещението, също може да се появи конденз по корпуса.
vanko68 - специалист
Има и друга причина - спукана задна кондензна вана.Тогава се стича вътре зад турбината ,а тя увлича капките надолу към жалузите....
pavkatay - майстор
И аз съм имал подобен проблем. Оказа се ,че за четирите години експлоатация на климатика е трябвало ПОНЕ веднъж да почистя филтрите :lol:
шоп - майстор
Оказа се, че смукането-духането има голям ефект :shock:

Взех една стълба, качих се до вторият етаж, подухах на тръбата :-D и всичко е тип топ.

pavkatay, прав си, трябва и да се чистят, и аз ги позаебах тази година. Иначе гледам веднъж в началото на лятото да ги измия. Климитата са ми само за охлаждане.
EDI - майстор
Поне на 2 седмици трябва да се чистят грубите филтри.
шоп - майстор
??? верно ли?
малееее аз ги мия на чешмата веднъж в годината...тази даже пропуснах :?
трябва да се стегна
EDI - майстор
Поне с прахосмукачката, не е задължително да ги миеш всеки път.Иначе се задръстват, намаляват потока на входащия въздух и затормозяват климатика, работи по-лошо.
шоп - майстор
Благодаря!
Затова е полезен този форум за да четат такива мързеливци като мен и да работят:-)

А дренажната тръба се е позапушила щото правих външна топлоизолация на къщата и скрих всички тръбни пътища на климатиците под изолацията. Много ме дразнеха тези видими тръби:-(. Та изглежа някой съм го понатиснал или прегънал. На 2 климатика нямаше проблем, но третият....
pac_ - специалист
Това твоето не е нищо страшно! Миналата седмица чистих 3 климатика(единия не пипан от година и половина а другите 2 от четири години)!Двата са в един магазин за 1лев.Ваните за конденз бяха пълни с нещо подобно на това което има в блатото-тиня!Иначе Ме увещаваха,че редовно са почиствани.Филтрите бяха с цвят черен и с по един пръст прах по тях.Климатиците бяха на охлаждане с нагласена температура18гр. и не беше много хладно.След "интервенциятя" по почистване,при нагласена температура24-26гр. в магазина продавачките казаха,че им е студено!!!Коментара е излишен.Много хора смятат,че щом климатика е сложен веднъж,няма нужда от грижи.То и затова самата процедура се нарича "профилактика" а не "миене на филтри".EDI го е написал с едно изречение-климатика работи по-лошо!Ама нали българите сме си "хитри" върви и обяснявай,че са нужни някакви грижи за климатика.Даже скоро един познат се похвали,че неговия климатик работил без никакви профилактики вече 9 години!!!И е доволен от това!?! :lol:

Тема "Проблем: теч на конденз от вътрешното тяло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: