Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
solo5 - майстор
то ако ще е за лятото защо да го правя сега като лятото свърши вече :-D
hygro - майстор
Можеш да пуснеш през тръбата един електрически нагревател - от тези, дето ги слагат във улуците и водосточните тръби против замръзване. Но пък си харчи - трябва му някаква автоматика, например да включва в момента, когато климатикът мине на размразяване и да държи известно време след това...
Илиян Илиев™ - майстор
Чул съм, че ако се отведе конденза в канализацията(фекалната или мръсната не знам как точно се казва) после се усещат разни миризми наоколо.

Може и да не съм разбрал де. :?
vanko68 - специалист
Соло,решението е само в две насоки - или тръба ПВЦ ф20 в дебела изолация,поне 20 мм. стена,тръбата с изолацията затворени в ПВЦ квадрат 60/60 да не го духа вятъра,или с по-тънка изолация,но с дренажен нагревател в тръбата. Както Хигро каза,има елементарна автоматика за управляване,а за харчлика - не е чак толкова ...Залагаме по 20 Вт на лин.м , а и тези примерно 200 Вт работят по няколко мин в час в най-лошия вариант за дефрост...
wizli - специалист
solo5 написа:
Във входа където живея са взели решение на общо събрание всеки притежател на климатик да отвежда конденза по тръбен път...
Интересно дали е обосновано от правна гледна точка?
Ако догодина вземат решение да се махнат климатиците заедно с тръбите да не загрозяват пейзажа/фасадата/?
ArturDent - Почти Безобиден
:idea: То, шом замръзва, няма да капе ;)
solo5 - майстор
wizli написа:
Интересно дали е обосновано от правна гледна точка?
Ако догодина вземат решение да се махнат климатиците заедно с тръбите да не загрозяват пейзажа/фасадата/?
ясно е, че е пожелателно и ако се запъна като магаре на мост няма да го направя
но все пак разбирам, че е неприятно да ти капе върху главата, когато се покажеш на балкона
С 2 леви - специалист
Нали през лятото капе само от вътрешното тяло, а зимата от външното :idea: Още жокери трябват ли? :wink:
solo5 - майстор
С 2 леви написа:
Нали през лятото капе само от вътрешното тяло, а зимата от външното :idea: Още жокери трябват ли? :wink:
или Joker или се доизкажи :?

Изображение
С 2 леви - специалист
На моя климатик съм вкарал дренажа от вътрешното тяло във водосточната тръба, външното е без дренаж и си тече на земята. :)

Тема "Отвеждане на конденза от климатик?" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: