• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
BAlexandrov - специалист
Сложи 1-2 термометъра из стаята и гледай тях, не го мисли климатика какво кога духа - може да е размразявал например преди малко и да наваксва или пък така да си е :)
velsi - Почетен майстор
Много ясно, че ще духа с температура по-висока от зададената. Ако духа с температурата, която си му задал и приспаднеш загубите в помещението, никога няма да я достигне. Напълно нормално е всичко.
splitservice - специалист
velsi написа:
Много ясно, че ще духа с температура по-висока от зададената. Ако духа с температурата, която си му задал и приспаднеш загубите в помещението, никога няма да я достигне. Напълно нормално е всичко.
Остави си климите да си работят, без дори да ги наглеждаш ( и притесняваш ). Това са си добри машини. Със здраве да ги ползваш и да им е комфортно на клиентите. Дръж ги на по-студено, че да пият по-вече :)
liusien - специалист
Благодаря ви, момчета! :wink: Друго си е като имаш "проблем" и да ти кажат, да те успокоят, че притесненията са бели кахъри!... :goodman: :-D Желая ви спорна работа :2thumbs:

ПП - Колко до пиенЬето - както дойде... :lol:
liusien - специалист
Здравейте, майстори и колеги по съдба!
От много време не съм писал тук по ред причини... Друг ден ще обясня защо, сега - направо към проблема ми. Преди няколко години, когато монтирах двата климатика в едно малко кафене във къщи, бях много доволен - работеха перфектно! Монтира ми ги Ванко 68... Та, както казват, когато дявола си няма работа, хваща си децата и ........... И аз така! Преди две години, зимата, бях се огледал в по-големия климатик - по него имаше страшно много лед! Реших да разтопя леда с пистолет за горещ въздух... Спомням си, че много време греех климатика отдолу - може би половин до един час! В един момент, нещо се запали във външното тяло и започна да пуши с гъст черен дим! До този момент, климатика работеше перфектно и духаше много топъл въздух! Обаче, след като изпуши външното тяло, ми прави впечатление вече две зими, че духа топъл въздух, но не е това, което беше преди да направя белята с външното тяло!!! :( От тук следва и въпросът ми - във външното тяло на климатика (DAIKIN - FTX50GV1B) има ли сложен стиропор някъде? Така, както изпуши преди две години, само това ми е в главата! После, намалената температура на духане е осезателна!... Имам чувството, че сега климатика работи, но не е така ефективен, както беше преди да се направя на "майстор"!!! Имам и чувството и, че плащам по-високи сметки за ток сега!... Мисля, когато се стопли времето - пролетта или лятото, да сваля външното тяло и да го разглобя - да махна външните ламарини и да видя каква беля съм направил преди! Чул съм, че може да се разединят външното и вътрешното тела без да се изгуби фреона, но не знам как става това. Явно, или ще ви питам тук как става това и сам да опитам да си помогна, или ще трябва да викна специалист, който да направи това. Лошото при втория вариант е, че хем ще давам пари за услугата, хем трябва да ангажирам излишно човека, хем не съм сигурен дали в бързането ще успея да видя всичко спокойно!... Моля ви за съвет! Предварително ви благодаря! :)
preslav - майстор
liusien написа:
Монтира ми ги Ванко 68... Моля ви за съвет! Предварително ви благодаря! :)
Извикай Ванко и му разкажи какви си ги творил - по-бързо, по-евтино, по-безопасно. После слагаш една по-голяма обеца на ухото и не се занимаваш с това, което не ти е работа.
liusien - специалист
preslav написа:
liusien написа:
Монтира ми ги Ванко 68... Моля ви за съвет! Предварително ви благодаря! :)
Извикай Ванко ...
Много пъти си мислех за него, но му загубих дирите... :( Помня, че го търсих, но телефона му беше сменен - оператор ми казваше, че номера вече не е активен. Не знам как да го намеря... Някой дали има негов актуален координат? Ще съм ви благодарен за помощ!
nikolov333 - майстор
Може и да не го намериш повече.. като гледам май ти си от последните му доволни клиенти. https://forum.setcombg.com/черен-списък ... ванов.html
liusien - специалист
Добре....... Има някакъв проблем и дано се разберат хората! Обаче никой не ми пише за основния ми въпрос - във външното тяло на климатик DAIKIN - FTX50GV1B, има ли монтирана някаква изолация, колкото и малка да е тя? Предполагам, че е от стиропор, защото при нагряването с пистолет за горещ въздух, в един момент много силно изпуши откъм гърба външното тяло със гъст черен дим!!! :shock: Питам ви за да съм сигурен в това! За да мога да извикам или помоля специалист, който се занимава със климатици, да дойде и да свалим външното тяло от стойката, да се разглобят външните декоративни ламарини и евентуално да се подмени въпросната изолация (ако има такава, разбира се)!... Не искам напразно и без нужда да викам техник ако няма такава изолация... Благодаря ви, момчета!
preslav - майстор
liusien написа:
Добре....... Има някакъв проблем и дано се разберат хората! Обаче никой не ми пише за основния ми въпрос - във външното тяло на климатик DAIKIN - FTX50GV1B, има ли монтирана някаква изолация, колкото и малка да е тя? Предполагам, че е от стиропор, защото при нагряването с пистолет за горещ въздух, в един момент много силно изпуши откъм гърба външното тяло със гъст черен дим!!! :shock: Питам ви за да съм сигурен в това! За да мога да извикам или помоля специалист, който се занимава със климатици, да дойде и да свалим външното тяло от стойката, да се разглобят външните декоративни ламарини и евентуално да се подмени въпросната изолация (ако има такава, разбира се)!... Не искам напразно и без нужда да викам техник ако няма такава изолация... Благодаря ви, момчета!
За конкретния модел не знам, но по логиката на всички други климатици, които съм виждал отворени в частта където е компресора има изолация, освен това самият компресор е на гумени тампони. Не са толкова ниско по принцип, но там минават и кабеляци за разни температурни датчици - изпушилата изолация може да е прекъснала някой от датчиците.
В крайна сметка пак стигаме до същото - извикай си сервиза, кажи им какви си ги творил, за да не гадаят и да се насочат по-бързо към проблема. Вероятно ще откачат тялото и ще го вземат да си го човъркат.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Отново и отново - въпрос за избор на климатик..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: