• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
liusien - специалист
a_stoev написа:
Добре си е заварката. Важното е да е плътна.
Когато ми докараха машината, майстора ми каза, че нарочно е напластил заварката за да е по-здрава!... Не пипам там и за сега държи...
preslav - майстор
Продължаваш да питаш дали има изолация - явно ти е убягнало написаното от мен и други. Да има изолация - каква точно сам ще видиш. Не съм отварял точно такъв климатик, но всички, които съм виждал са с нещо като кече или сюнгер в отделението на компресора. Ще огледаш внимателно как се застъпват тенекиите, махаш самонарезните винтчета и разглобяваш. Предполагам дайкинджиите не са открили топлата вода - първо ще падне шапката, после лицевия панел, а от там ще имаш достатъчно видимост към изпушилото. Не мисля, че сама по себе си изолацията е проблема, по-скоро огледай за прегорели кабелчета. Единия от климатиците ми има термо-двойка, която следи температурата на питата при дефрост, предполагам по-модерните климатици имат повече такива термо-двойки участващи в управлението на компресора - там някъде ти е проблема, но може да е и във всичко друго с ел.управление.
ВНИМАНИЕ!!! преди да започнеш работа изключи от захранването климатика и вземи мерки някой да не го включи докато ти се катериш по стълбата.
Горе-долу това очаквай да видиш - http://www.service-ruse.eu/info/klimatik.html
Не ми се мисли за повреда в това нещо - "Терморегулиращ вентил

Климатици термовентил

Терморегулиращия вентил е устройство да контролира налягането на фреона.
С повишаване на температурата, сензора се затопля и налягането се покачва. Тогава терморегулиращия вентил се отваря и впръсква малки количества фреон. Когато температурата се понижи, сензорите се охлаждат, налягането в сензора се регулира и тогава терморегулиращия вентил се затваря. При инсталирането му се налага прецизна настройка за нормалната работа на климатика. Предимството на този вид устройство е, че климатика работи с по-добро КПД. Недостатъка е в това, че цената му е по-висока и на практика вероятността от дефектиране е по-голяма." Снимка можеш да видиш тук - https://pmgroupbg.com/ustrojstvo-na-klimatika/ - цитатът е от въпросната статия.
Zoro5 - специалист
По-горе съм ти писал как да си тестваш климатика без да го отваряш , но ти явно си си наумил след тоягите да изядеш и солта ... Лошо няма , поне ще разбереш ,че работата на климатичния техник не е толкова проста и няма да ти се свидят накрая парите за ремонта. :wink:
Пушенето нали го забраниха окончателно - вентилацията пак ли е задължителна? Може и да работи климатика с нея , но хаби повече ток.
liusien - специалист
preslav написа:
Продължаваш да ................
Благодаря за всички съвети които ми написа, Преслав! Всеки ден чета и препрочитам всичко което всички ми пишете - да не би да съм пропуснал нещо... Ще изчакам да се стопли времето за да съм сигурен, че климатика няма да го пускам и ще направя всичко което ми препоръчвате. Ако има нещо което не ми е ясно, ще го снимам и питам! И най-важното - ще направя всичко възможно да не бързам! Защото, в бързината се допускат грешки! Ще пиша какво съм видял и установил. Само се моля да не съм направил голяма беля, която да е изразена в сериозно финансово отношение! :?
liusien - специалист
Zoro5 написа:
По-горе съм ти писал как да си тестваш климатика без да го отваряш , но ти явно си си наумил след тоягите да изядеш и солта ... Лошо няма , поне ще разбереш ,че работата на климатичния техник не е толкова проста и няма да ти се свидят накрая парите за ремонта. :wink:
Пушенето нали го забраниха окончателно - вентилацията пак ли е задължителна? Може и да работи климатика с нея , но хаби повече ток.
Zoro5, както и по-горе писах, чета по няколко пъти всичко което ми пишете. Имам пред вид и твоите съвети за измерване на потребената мощност от климатика - дали с ватметър или с амперметър. Само не ми е ясно, ако проверя консумацията по ток с амперметър, с какво крайно отклонение трябва да е амперметъра? И горе-долу какво трябва да ми покаже уреда, като се има пред вид, че този климатик е "осемнайска" или 5 киловата? Извинявам се, скаран съм с математиката и не мога да сметна какво означава това в ампери!... :? Колкото до пушенето - да, все още е в сила забраната, но аз все се надявам тя да падне! В смисъл - да се върне старото положение, да има заведения за пушачи и такива за непушачи! В други форуми и във Фейсбук ми е омръзнало да коментирам, че както непушачите имат права, същите равнопоставени права ги имат и пушачите! Сега има забрана заради нездравите интереси на Боко Тиквата! Защото от няколко години изрода се мъчи да прокара закон за "легализацията на леката дрога"!!! Нали се сещаш, че цигари не може да се пушат в заведенията, но наркоманите спокойно ще си пушат дрогата в същите заведения???!!! :x Извинявам се за отклонението!

Благодаря на всички, които ми писахте и които ми отделихте от времето си за уточняващи въпроси и съвети!!! Временно ще спра да пиша по темата докато не се стопли времето! Когато отворя външното тяло и видя проблемите (дай Боже!), веднага ще пиша тук съответно със снимки - да видите какво се е случило! Още веднъж ви благодаря и ви желая лека, спорна и доходна работа!!! :2thumbs:
Zoro5 - специалист
Как така "да се стопли времето"? Тестовете за отопление се правят на студено ,а не на топло време! Неслучайно ти писах да издебнеш време с точно +5 до +7 градуса (желателно и с мъгла) , защото при тези температури производителите са задали "фабричните параметри", които са написани по табелките.
Иначе ако мериш ток трябва да очакваш до 10 ампера (или 2-2.5 киловата). Но така, като гледам какви въпроси задаваш ,те съветвам да намериш някой познат, който активно се занимава с техниката... Нали имаш капанче - ще го черпиш. :drinkers:
liusien - специалист
Zoro5 написа:
Как така "да се стопли времето"? Тестовете за отопление се правят на студено ,а не........... :drinkers:
Zoro5, имах пред вид това, което ми написа Преслав - много е възможно да е изгоряла изолация на кабел! Ако е така, ще видя какъв е шансът ми за достъп до здрава изолация, ще го срежа и ще запоя здрав кабел. Защото, кабелите не винаги са успоредни (освен лентовите) и е напълно възможно както е усукан кабела, да прави късо съединение и даден датчик да не работи! Когато възстановя кабела, ако не е изгоряло нещо на платката с електроника, климатика ще заработи нормално - така си мисля поне... Когато работеше нормално климатика, при зададена температура 20 градуса, той духаше топъл въздух с температура около 40 градуса... А в момента при зададени 20 градуса, той духа около 25-30 градуса... И затова той работи почти непрекъснато и ме вкарва в разходи със тока.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Отново и отново - въпрос за избор на климатик..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: