• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
BAlexandrov - специалист
...включително и през нощта :wink:
liusien - специалист
BAlexandrov написа:
...включително и през нощта :wink:
ОК! Още веднъж - благодаря! :-D
liusien - специалист
Здравейте, момчета! :)
Вече платих една сметка на ток за месец в който съм пускал климатиците. Разлика в цената на тока от лятото и сега е 58 лева. Работил е предимно големия климатик... Целта ми да пусна тоя пост е не да се хваля или да плача, ами нещо ме притеснява... Малкия климатик - DAIKIN - FTX25GV1B от два-три дни започна да ме притеснява... Появи се някакво бръмчене във външното тяло /нощно време отчетливо се чува/, което си изменя звука в зависимост дали работи вентилатора отвън и на какви обороти е той! Вътре в кафето въздуха който духа от вътрешното тяло не е така топъл както от големия климатик - DAIKIN - FTX50GV1B. Двете клими са настроени на еднаква температура - 22 градуса...
Има ли място за притеснение заради бръмченето отвън? На големия климатик нищо не се чува и това ме навежда на мисълта, че нещо става с компресора на малкия климатик!..... Моля за съвет - какво да правя? :?
nebelservice - напреднал
всъзможен е проблем с вентилатора на външното тяло, няма да си първия. не е нищо фатално, сменя се гаранционно.

Все пак за да си наясно, наблюдавай скоростта му на въртене и да знаеш че колкото по-бързо се върти вентилатора вън, толкова по-топло трябва да духа вътре.
velev-klima - специалист
Най вероятно бучи компресора заради конденза който замръзва под компресора и тампоните не абсорбират вибрацията.
liusien - специалист
Честно казано - не ми се вярва вентилатора да прави проблема... По- вероятен проблем ми се вярва да е това, което е написал velev-klima. Говорих по телефона с Ванко 68 /момчетата от неговата фирма ми монтираха климите/ и той обеща да мине и да види за какво иде реч! Е, скара ми се, че много приказвам без да разбирам, ама... Искаше ми се максимално да го улесня, но се получи на практика - вместо вежди да си изпиша - очи си извадих!... :lol: След като го види - ще пиша какво е установил. :thumbs:
liusien - специалист
Момчета, да споделя какво научих /разбрах/...... Ванко мина при мен, видя и чу за какво става въпрос и ми каза следното:
Големия климатик DAIKIN - FTX50GV1B по параметри се доближавал до професионалните клими, компресора бил "двуроторен" /ако правилно съм разбрал/ и затова работи по-тихо. Малкия климатик DAIKIN - FTX25GV1B /който според мен е проблемен/ е бил "еднороторен" и било нормално да е по-шумен!...... Да, но никъде не съм чул така да бръмчи някъде климатик...... Едно е да има звук, но заради тампоните на компресора той е приглушен, и съвсем друго - да има отчетливо "метално" бръмчене... В същото време климатика прави топлото което му е зададено. Чудя се - аз ли съм капризен, или има нещо обезпокоително?! Все си мисля, че ако има проблем - сега е момента да се вземат мерки за подмяната на компресора! Не, като мине гаранционния срок и да се вкарам в приключения по смяната му, защото той не струва 50-60 лв. а в пъти повече!!! :?
EDI - майстор
Аз не съм професионалист, но доколкото знам ДАЙКИН са със суинг компресори, които са само с един ротор, може и да бъркам, не съм сигурен.Напоследък от ДАЙКИН има множество оплаквания, явно качеството на изработка пада.Освен това малката ти машина е от ниския клас на ДАЙКИН.
vyrhara - специалист
Слагат се тампони под външното тяло- от тип- с прекъсната шпилка, т.е постредата е само тампон и вибрацийте намаляват, иначе за климатиците- в БГ всичко е Кина- на 1001 % сте си купили нещо произведено в Китай с някакъв си етикет, залепен при опаковането в София.
EDI - майстор
ДАКИН-ите са от заводите на Чехия и Белгия, но напоследък и тяхното качество се понижава.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Отново и отново - въпрос за избор на климатик..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: