• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
vanko68 - специалист
Еди...Суинг компресор е едно,роторен е друго понятие...Суинг технологията е запазена марка на компресорите Дайкин,шибърния клапан е едно цяло с ротора и няма износване от триенето ...Иначе компресора и на Дайкин е роторен,само дето ротора не се върти,а се "клати" ...И на 50ката с гаранция е двойнороторен,под ресивърчето излизат две тръбички към компресора...Ето два клипа за горното:
http://v-clima.com/get_file.php?id=95&table=images
http://v-clima.com/get_file.php?id=97&table=images

А за спада на качеството сте прави...Аз лично вече имам няколко проблема,а до скоро нямах никакви...

Люси,компресора на 25цата си бръмчи нормално.Направи ли това,което искахме,като се видяхме?
liusien - специалист
vanko68 написа:
.............Направи ли това,което искахме,като се видяхме?
Здравейте, майстори! :wink: Аз, няма, няма и току пак съм "цъфнал" тука с поредната порция въпроси... Първо да отговоря на Ванко - да, направих една тръба, сложих я, но не ми хареса и тия дни я махнах. Ще сложа друга и по-добре захваната.

Имам въпрос - с цел икономия на ток, през нощта започнах да намалявам климатиците до много ниски температури по показания на дистанционните. Ще постна снимки на дистанционните...
Прикачен файл:
DSC00120-800x600.jpg
DSC00120-800x600.jpg (44.83 KиБ) Видяна 5379 пъти
Прикачен файл:
DSC00121-800x600.jpg
DSC00121-800x600.jpg (47.4 KиБ) Видяна 5379 пъти
При така намалените градуси снощи проверих какво става, как работят през нощта климите... Изненадах се от следното - малкия климатик не работеше /беше в режим изчакване/, но големия в момента духаше топъл въздух. Температурата в кафето беше около 18 градуса, а температурата на топлия въздух който духаше големия климатик беше 35 градуса!!!!! Възможно ли това? На снимките дистанционните имат лепенки:
"М"-малък климатик, "Г"-голям... Не ми е ясно какво става... От друга страна съм невероятно доволен от топлината която правят, а за разхода на ток - около 160 лв. за двата климатика през месец декември. Много ли е, малко ли - не знам. А, това е сума пари, при която климатиците са работили в режим на настройка: Малък и Голям - 24 градуса в денонощието. Ако има "грешка" при тях, как да я изчистя - като е насочено даденото дистанционно към климатика и да натисна бутон "Reset", или няма значение дали е насочено дистанционното? Моля ви, не ми се смейте - не разбирам... По-добре да попитам! :?
dundurma - специалист
по-малко от 16-18 не ги оставяй,защото ще им трябва повече време след това........................а доволен ли си от климите.инвертора поддържа с около 1-2 градуса отгоре(не винаги),а вентилатора го сложи на AUTO.ТЕЗИ 160ЛВ. НЕ СА САМО ОТ КЛИМИТЕ НАЛИ.ако е с другите консуматори в кафето,при положение че вратата се отваря често е повече от добре.
liusien - специалист
dundurma написа:
по-малко от 16-18 не ги оставяй,защото ще им трябва повече време след това........................а доволен ли си от климите
Хахахаха.... Страхотни са!!! Ами, направи сметка - топлото в кафето от разход на ток от климите е 160 лева. В същото време за газ сметката ми е 340 лв. ...... Вярно, че банята се ползва непрекъснато + отоплението на къщичката, но разликата е осезателна! :-D
Климите нарочно ги накарах да работят на ниски температури, защото до вчера времето беше много меко тук. :wink:

ПП - Тия 160 лв са САМО от климите! Обаче забеляза ли, че писах - денонощно работеха на 24 градуса... Понеже ми се видя висока сметката, затова започнах да намалявам градусите. Ванко мина един ден при мен и ми препоръча да свалям градусите вечерно време и сутрин отново да ги вдигам. Реших да се "поглезя" и не свалях градусите, но за сметка на това сметката ми за ток е набъбнала... :-D :-D :-D
Ако пусна вентилаторите на режим "AUTO" - много силно духат и не е комфортно...
dundurma - специалист
силно духа съвсем малко в началото,а после си намаля оборотите и така..............те тез машини са по-умни и то нас.
liusien - специалист
Добре де, но пак не ми стана ясно - защо при настроена температура от 12 градуса, климатика духа топло 35 градуса? Сега съм ги настроил през нощта да са на 18 градуса, пък да видим...
BAlexandrov - специалист
Много е вероятно да не си го "цъкнал". Като нагласяш температурата насочвай дистанционното към климатика и се увери, че е приел командата иначе какво пише на дистанционното няма да има особено значение.
liusien - специалист
BAlexandrov написа:
Много е вероятно да не си го "цъкнал". Като нагласяш температурата насочвай дистанционното към климатика и се увери, че е приел командата иначе какво пише на дистанционното няма да има особено значение.
Винаги съм до климатика когато променям градусите. При всяка "стъпка" за по-висока или по-ниска температура, зеления светодиод на вътрешното тяло на климатика примигва, а в същото време се чува писукане. Значи командата е приета... Може ли климатика да се нулира? Такава опция има дистанционното, но това нулиране не е ли само за него, или като се нулира, дистанционното трябва да е насочено към вътрешното тяло??? В смисъл - и дистанционното и климатика да се нулират едновременно? :?
BAlexandrov - специалист
Това нулиране не знам за какво е ама не го пипай :)
Потествай още...
liusien - специалист
BAlexandrov написа:
Това нулиране не знам за какво е ама не го пипай :)
Потествай още...
Имам чувството, че на дисплея на дистанционното показва примерно 22 градуса, а климатика духа с температура поне два пъти по-висока стойност!...... :? За това попитах - ако е нормално да духа с по-висока температура, значи всичко е ОК!!! И сравнение не може да има сега топлото с "топлото" от миналата зима........ :-D Относно топлината - много съм доволен!!! Ванко 68 да си яде ушите!!! :lol: :lol: :lol: Трябваше много отдавна да съм сложил тия играчки, но - здраве да е!!!

Ванкоооооо, благодаря ти за удобството!!! :prayer:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Отново и отново - въпрос за избор на климатик..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: