Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
piron45 - майстор
Здравейте, дойде време да си климатизирам къщата. Поради това че двегодишния ремонт ми изяде бюджета не мога да си позволя скъпи машини / не че не ми се иска /. Имам да отоплявам три стаи.
1 Спалня - 10м2 височина 2,10м / 21м3/
2 Спалня - 15м2 височина2,10м / 31,6м3 /
3 Всекидневна - 13,4м2 височина 2,10м / 28,4м3 /
Всички стаи и къщата като цяло е с двойна изолация - Отвън вата, пароизолация и Сайдинг, отвътре вата, пароизолация и Гипс картон на скара. Под замазката съм сложил 50мм стиропор с голяма плътност. Стаите ще са на ламинат. Малката спалня и всекидневната са с южно изложение, голямата спалня е със западно изложение.
Всяка стая има по един петкамерен ПВЦ прозорец 150/120см. Цялата къща е на кота 0.
Спрял съм се на два варианта
1 Дайкин FTX25J за двете спални и FTX35J за всекидневната от който ще може да се топли и кухнята която е в съседство.
2 GREE GWH09KF за малката спалня и GREE GWH12KF за голямата спалня и всекидневната.
Климатиците ще са ми основното отопление защото просто няма да има друго. За охлаждане няма нужда да се коментира, къщата е хладна и без да се пускат климатици през лятото.

Очаквам вашите мнения за тези марки климатици и кой вариант да избера, може да предложите и други в този ценови диапазон стига да се справят със задачата в големи студове.
Къщата е в Самоков, макар че зимите вече не са това което бяха някога. :)
Примерно тази зима не мисля че се събират повече от 10 - 15 дни с температури под -12градуса.
a_stoev - майстор
Щом се замисляш за GREE защо не си сложиш мултисплит? Цената им е добра. Ще имаш само едно външно тяло да го мислиш къде да се разположи. Също така се използва по добре капацитета на външното тяло.
splitservice - специалист
piron45 написа:
Спрял съм се на два варианта
1 Дайкин FTX25J за двете спални и FTX35J за всекидневната от който ще може да се топли и кухнята която е в съседство.
+1
piron45 - майстор
Благодаря за предложенията, но имам направена вече подготовка за два от климатиците още преди да се монтира Сайдинга и гипскартона вътре. В момента боядисваме стаите с жената, нали си представяте ако сега започна да прекарвам тръбни пакети за Мултисплит какво ще стане. Имах предложение за Мултисплит още преди да направят подготовките, но не ми хареса идеята, че ако в един прекрасен миг нещо стане със системата оставам без топло в цялата къща. А както вече писах няма да има друго отопление, къщата няма комин.
pipbel - майстор
piron45 написа:
Здравейте, дойде време да си климатизирам къщата. Поради това че двегодишния ремонт ми изяде бюджета не мога да си позволя скъпи машини / не че не ми се иска /. Имам да отоплявам три стаи.
1 Спалня - 10м2 височина 2,10м / 21м3/
2 Спалня - 15м2 височина2,10м / 31,6м3 /
3 Всекидневна - 13,4м2 височина 2,10м / 28,4м3 /
Сигурен ли си в тези кубатури и височината дето си дал 2.1м. Да не би да е сутерен или таван ?
piron45 - майстор
Размерите са точни. Горе съм писал че е на кота 0 . Което значи наравно със земята. Сградата някога беше кръчма и така е правена ниска. Не ми се правеше нов покрив и да вдигам нивото затова я оставих така. Аз съм 170см, а жената 155, така че не ни пречи че е ниско. Тъкмо ще се грее по лесно. Сега в жегите вътре си е хладно и без климатик, макар че като изляза навън е като в пещ. :)
Илиян Илиев™ - майстор
Изключете боба от менюто и няма ядове. :lol:

п.п. Не знам защо, но тук ако няма 2,6(не съм сигурен, може и 2,7 да са) метра няма как да живееш законно. А за кръчма височините май почват от 3,2метра. :?
a_stoev - майстор
Предполагам че по проект помещенията са гаражи/складове или просто е по-стар строеж.
piron45 - майстор
Илиян Илиев™ написа:
Изключете боба от менюто и няма ядове. :lol:

п.п. Не знам защо, но тук ако няма 2,6(не съм сигурен, може и 2,7 да са) метра няма как да живееш законно. А за кръчма височините май почват от 3,2метра. :?
Илияне, това беше квартална кръчма в малък град, кой го интересува колко е висока :) иначе сградата беше 65м2, сега ги увеличих на 90м2
vasikata - специалист
Освен Даикините може да погледнеш и 3 бр. Fujitsu General, ASHG09LE или 2 х ASHG07LE и 1 х ASHG09LE Денералчетата са нова серия от тази година но досега не са се излагали. От по-добрия General останаха само Деветки-ASHB09LD Plasma по-скъпи но по-мощни на отопление.

Тема "Помощ, ще слагам климатици" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: