• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
fbr - майстор
При горещо лято, температурата на водата от такава дълбочина е около 14 градуса. Това е от лични измервания.
6osi6 - майстор
fbr написа:
При горещо лято, температурата на водата от такава дълбочина е около 14 градуса. Това е от лични измервания.
Ако е 14 гр. не си заслужава. Все пак трябва да се измери за самото място. Става дума за планински склон в до речно корито. Възможно е резултатите да са поне малко по-добри от 14гр. но трябва да се замери.
6osi6 - майстор
VLADO66 написа:
А решил ли си проблема с дрениране на конденза на конвекторите/ако са ползвани само за отопление/ :?
С конвектор който е ползван и оразмерен за отопление няма да стане при тази висока температура на водата.

Трябва голям конвектор, който при обикновено ползване отоплява на 9кW, цената е < от 1000 лв. при тази температура на водата (около 12 гр.) ще даде 4.5 киловата охладителна мощност.
ggogov - напреднал
Темата е твърде стара, но ще е интересно да я посъбудим в тия жеги. Аз пуснах вода от сондажа през конвекторите в къщи и ефекта е доста добър :) Водата е с t 16*, дебита е около 10л/мин., на изхода водата е 20*. Минава през 3 конвектора с охладителна мощност 1,72 kW. Помпата е 370W. За сега толкова. Ако някой има наблюдения , или знае формули, нека да сподели :)
nikolovvd - майстор
Как се справяш с конденза по конвекторите?
шоп - майстор
Решението е или с дренажни тавички или със заустване във водосток или в канализацията.
Преди време бях вързал два голфови радиатори към сондата и си охлаждах работилницата, но миналата година радиаторите ги преместих в друга система за слънчево отопление.


Имам идеята да пусна 50- 100 метра медна или серпентина от неръждаемо гофре в сондажа у нас, който е ф 150 за да може и с една 20 ватова циркулационна попмпа да се върши работа.
Охлаждането със сондажна вода е лесно и ефективно, особено както с тази вода си поливах тревата.
lz2skt - специалист
Близо 7-8г ползвам сондажна вода за охаждане на една стая от къщата ми.Ползвам подарена помпа Вида...пренавита на трифазна и вътрешно тяло от климатик.Сондажа е 4-5м темп на водата не съм мерил ,но ми върши доволно работа .. е не е заводски климатик да направи 18гр в големите жеги ,но като за почти без пари ми върши идеална работа.Горещо препоръчвам...на хора със скромни възможности
kalin72 - майстор
Имам кладенец до къщата, и се чудя как да охлаждам двата етажа. Дали с две вътрешни тела от климатик (ама какви да са като размери) поставени в коридорите ще успея да охладя до нормални за живеене температури двата етажа? Вратите у нас не се затварят.
a_stoev - майстор
Не. Повече работи трябват.
zmiori - специалист
Преди повече от 10 години мой приятел закучи една работилница в едно ТКЗС с кладенец в района. Работилницата имаше изградена аспирасиона уредба един ден ми се обади да му помогна с нещо. Отидох и видях че е закупил някактв огромен камионски радиатор. Обърнахме вентилатота на аспирацията да духа а не да смучи в системата. На входа захванахме огромния радиатор от камион. Използвахме за помпа "Вида 3" 370 вата. Кладенеца бе 4-5 метра дълбок. Пуснахме помпата с 1,5 цола маркуч до радиатора. На изхода сложихме един холендър 3/4 малко да забавим озходящата вода. И стана.
Години наред така го ползва и бе доволен по скоро работниците му бяха доволни.
Заустването на радиатора към съществуващата инсталация бе от винилно платнище по скоро билборд.

Правили сме и "конвектори" от външни тела на климатик но за утопление на склада на един селски магазин че от студ се пукаха стъклените бутилки стана трепач. Само че ползвахме още един терморегулатор да спира вентилатора като падне температурата в инсталацията да не духа на халост.
  • 1
  • 2

Тема "Система за охлаждане със соднажна вода и конвектори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: