• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
davidzvezdata - специалист


Първа снимка - стартиране на засичането, пробите и тестовете... 152 квт - показва - дата 11.11.2019
Втора снимка - до днес - 3911 квт - показва - дата 23.02.2020
Тотал - 103 дена - 3759 киловата консумирани от помпата + 40 квт за циркулационната помпа ГРУНДФОС АЛФА 3 32-80/180
ОБЩО - 3799 КВТ - ЗА 3 МЕСЕЦА И 12 ДЕНА
КЪЩА - 250-300 КВ.М.
БОЙЛЕР,ДОМАКИНСКИ НУЖДИ СА ДРУГАДЕ...
36 КВТ НА ДЕН.....
36 Х 30 = 1080 КВТ НА МЕСЕЦ - ОКОЛО /ЗАВИСИ КЪЙ КОЛКО ПЛАЩА КИЛОВАТА/ ПРИ МЕНЕ 24 СТ/КВТ.../ - АКО 18 СТ. - ОКОЛО 200 ЛВ.
ТЕРМОПОМПАТА Е ВЪЗДУХ-ВОДА 7-10 КВТ /САМОДЕЛКА/ - НО И ДРУГИ КЪЩИ СЕ ОТОПЛЯВАТ, И ТАМ ЦЯЛАТА СМЕТКА НА МЕСЕЦ -230-250 ЛВ...
При готова инсталация на къща /подово,конвектори/ се пуска за 4 часа монтаж........
Няма води, няма сондажи, няма химически анализ на водата и нейното въздействие, няма узаконяване, няма задръствания с пясъци, има малко по-голям КОП.... Но при тези данни - не си заслужава................
Ahmakov - специалист
нед фев 23, 2020 7:23 pmшоп написа:
нед фев 23, 2020 7:14 pmAhmakov написа:
10 m3 на месец , всичко над него трябва да го плащаш.[/b]
Плашиш само гаргите 10м3 за денонощие на домакинство е напълно достатъчно.
А над този лимит се плащат 3 стотинки на кубик

3 стотинки на кубик.... проблем ли е?
П.П. 3 или 5 стотинки...по спомен говоря
Може да са ти достатъчни, но всичко над 10m3 на месец трябва да го плащаш .

Това цени от 1962 или от 1965 година ли са?
Ахмаков е много последователен, ама не разбирам ко прай в "Напръй си го сам", след като е толко добър разследващ..."съфорумник".
Цената, на кубик вода, след десеттях, секи може да я намери, в нетя.
Фатмакоф, глей си данъчната декларация на друго място!
Никак не е трудно да се проследи каквото и да е, и от където и да е.
nelina_london - специалист
Непоследователен хейтър няма:) .
Шоп,бихте ли споделили рекуперацията на водата готово решение ли е или самоделка?
Билян - специалист
Всеки може да види цената на водата в сайта на басейнова дирекция . Колегата шоп е прав минимална е затова още не са ни погнали
шоп - майстор
нед фев 23, 2020 10:18 pmnelina_london написа:

Шоп,бихте ли споделили рекуперацията на водата готово решение ли е или самоделка?
Писал съм по темите, прилагал съм и снимки. Имам и от двата вида.
Самоделния е по-ефективем купешкия по-компактен.

Прикачен файл

SAM_9661.JPG
SAM_9661.JPG (101.64 KиБ) Видяна 2095 пъти
LazarGanev - "Велик майстор"
нед фев 23, 2020 10:41 pmБилян написа:
Всеки може да види цената на водата в сайта на басейнова дирекция . Колегата шоп е прав минимална е затова още не са ни погнали
Не са Ви погнали, щото сте малко. Но няма да Ви траят дълго, няма да разрешат куцо и сакато да дупчи, да тегли някакви десетки кубици вода и да ги изхвърля където си реши и то в тия сушави години, пък се очаква и много по-зле да става с водата. Да, съгласен съм, че има места, където това не е проблем, но стане ли по-масов този метод, ще сложат чатала и покрай сухото ще изгори и мокрото. Истината е във въздухарките. При година като тази работят много по-ефективно от водните, щото дневните температури са много по-високи от 10*С, колкото в водата, а и няма никакви грижи по обслужването.
Ahmakov - специалист
нед фев 23, 2020 9:28 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ахмаков е много последователен, ама не разбирам ко прай в "Напръй си го сам", след като е толко добър разследващ..."съфорумник".
Цената, на кубик вода, след десеттях, секи може да я намери, в нетя.
Фатмакоф, глей си данъчната декларация на друго място!
Никак не е трудно да се проследи каквото и да е, и от където и да е.
Трифоне, най мразя крадлив, лъжещ и наглеещ държавен служител. Аман от пожарникари...
Ток за декември 328лв, за януари 342лв, явно ТП си е поработила. А водата 10m3 на ден, айде бе... по вероятно е , да е за час...все пак са 25kW. Та като си я плати, а дано ама надали, като си плати и такса канална вода,..., да не се окаже, че не е чак толкова ефективна.
Той шоп е лесен, скри си сондажа в къщата, ама да му мислят, тия дето ще му се вържат да правят ТП вода вода.
Айде стига съм хейтърил. Ама като ви го нахейтърят, пак ще си поговорим...
LazarGanev - "Велик майстор"
Нещо подкараха шефовете на регионални клонове на Басейнова дирекция, което предполага затягане на контрола :?
шоп - майстор
пон фев 24, 2020 8:34 pmAhmakov написа:
А водата 10m3 на ден, айде бе... по вероятно е , да е за час...все пак са 25kW.
Айде стига съм хейтърил. Ама като ви го нахейтърят, пак ще си поговорим...
Ех, Ахмаков, Ахмаков....дребна душичка си ти и някои твои писаня ги пропускам нарочно:-)
При 3 сондажа лимита е 30м3. От тях спокойно могат да се изтеглят 150-240 киловата топлинна енергия.

За да спиш спокойно обаче, понеже те преценявам като завистлив още след края на отоплителния сезон съм си купил водомер с вход и изход 2" за да не се явява хидравличена загуба по трасето и с номинален дебит 8м3/ч и ще си засичам водата.
Мога ли да ти се отчитам лично? :idea: Ако надвишавам разрешеното ще си плащам по 2-3 лв на месец! :-D

За канала си прав....това и аз не го харесвам и който го ползва трябва да си плаща. При мен обаче канализация на цялото населено място - НЯМА [-X

Понеже ще почнеш после да спориш за точността....водомера е чисто нов все още със заверка.

Прикачен файл

SAM_9756.JPG
SAM_9756.JPG (84.76 KиБ) Видяна 1998 пъти

Прикачен файл

SAM_9754.JPG
SAM_9754.JPG (104.53 KиБ) Видяна 1998 пъти
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "сондаж за термопомпа вода-вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: