• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
a_stoev - майстор
emosms написа:
Няколко въпроса:
- голям кондензатор за хладилна витрина, леко преоразмерен - би ли могло да стане вместо външно тяло от климатик?
- какво мислите за компресорите sanyo?

п.п. нямам трифазен ток.. ще трябва да са две термопомпи ..
кондензатор за хладилна витрина няма да ти върши работа. Не може да работи в режим изпарител. Липсва му разпределител на фреона.
Имай в предвид че дори хладилничарите ползват външни тела от климатици за компресорно кондензаторни агрегати, защото и идват по евтино от компонентите за хладилен агрегат. Мисля че ти го писах това веднъж.
sanyo вече ги няма. Купи ги панасоник. Иначе не мога да каже някакви конкретни оплаквания от тях. На малката климатинчна техника на която съм сервиз ги ползват.
Вземи си една голяма колона и я разкости. Другия вариант е ако не пушиш да пуснеш въздухопровод от колоната до стаите :).
С малко фантазия ще може да се съвмести с камината.
Нищо лично......................................
Преди да сложа климатиците на моята къща имах срещи с две фирми, т.е. с представители на тези фирми. Оказаха се пълни профани в областта си след като ме омайваха с разни глупости за да си поръчам при тях, а всъщност моите познания по отношение на климатиците се оказаха много по обширни от техните, макар да не съм учил и занимавал с такава техника. Просто си бях направил труда да прочета доста информация и да прегледам техническата документация на различни марки климатици.
Както казах нищо лично и не искам да обидя никого от гилдията. :)

Искам да опитам тази иновативна технология (термопомпа въздух-вода), но нищо неразбирам,
мога да приложа снимки от външното и вътрешното, тяло но това е всичко!!! Моля помогнете, каквото кажете ще се изпални откъм снимков материал, ако може "piron45" да ми пише на лично. Прочел съм всички твои публикаций по темата. Благодаря предварително!!!
a_stoev - майстор
Иновативната технология е на 50 г. Щом нищо не разбираш си купи готов агрегат от някоя марка, а не сглобен. Това е. Като искаш кола си купуваш от автосалона, а не да си я сглобяваш сам, нали?
magi208 - специалист
a_stoev написа:
Иновативната технология е на 50 г. Щом нищо не разбираш си купи готов агрегат от някоя марка, а не сглобен. Това е. Като искаш кола си купуваш от автосалона, а не да си я сглобяваш сам, нали?
Вижте viewtopic.php?f=10&t=45126
Здрасти. Някой да прави термопомпа от климатик
resistbody - майстор
пет яну 06, 2023 10:37 pmNikolay.tilev написа:
Здрасти. Някой да прави термопомпа от климатик
Много хора... и аз мога ама не ми се занимава..
  • 1
  • 2

Тема "направи сам термопомпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: