• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
EDI - майстор
Вай, завала :-D .Да ти е сладък, дълъг и богат на всичко семейния живот :partyman: .
bulhomes2 - майстор
А, честито и от мен. :partyman: :drinkers: [-o<
Да те слуша булката и здрави дечица да си народите!
apeiron - специалист
Здравейте Колеги,

Имам кладенец на който не съм му мерил температурата, но мисля, че е около 10 гр.(+-) В момента тече ремонт в двуетажна къща с РЗП за отопление и охлаждане, около 150 кв.м. Смятам да сложа във всички стаи радиаторни конвектори. Отоплението ще е на ток, твърдо гориво и слънчеви колектори.

Въпросите са:

1. Не знам за охлаждане как да свържа системата с кладенеца, дали директно да изпомпва от кладенеца и да минава през конвекторите, после в канала или за поливане (в кладенеца не мисля да я връщам, понеже ще се използва и за битова), или пък да пусна една серпентина в кладенеца и да си затворя системата(този вариянт по ми харесва) ако е затворена системата колко навивки тръба да пусна, с какъв диаметър да са навивките и какъв размер тръба?
Кладенеца е с подземна река.

2. Ще има ли някакъв конденз, за да изведа тръби за отвеждане на конденз???

3. Дали конвекторите да са автоматизирани, т.е. да включват и изключват по зададени параметри?

4. Дали ще затопля кладенеца, ако е със серпентина?

5. Не съм ходил още да гледам модели конвектори, но как се изчисляват за охлаждане, а и за отопление.
mavryt4o - майстор
apeiron написа:
Здравейте Колеги,

Имам кладенец на който не съм му мерил температурата, но мисля, че е около 10 гр.(+-) В момента тече ремонт в двуетажна къща с РЗП за отопление и охлаждане, около 150 кв.м. Смятам да сложа във всички стаи радиаторни конвектори. Отоплението ще е на ток, твърдо гориво и слънчеви колектори.

Въпросите са:

1. Не знам за охлаждане как да свържа системата с кладенеца, дали директно да изпомпва от кладенеца и да минава през конвекторите, после в канала или за поливане (в кладенеца не мисля да я връщам, понеже ще се използва и за битова), или пък да пусна една серпентина в кладенеца и да си затворя системата(този вариянт по ми харесва) ако е затворена системата колко навивки тръба да пусна, с какъв диаметър да са навивките и какъв размер тръба?
Кладенеца е с подземна река.

2. Ще има ли някакъв конденз, за да изведа тръби за отвеждане на конденз???

3. Дали конвекторите да са автоматизирани, т.е. да включват и изключват по зададени параметри?

4. Дали ще затопля кладенеца, ако е със серпентина?

5. Не съм ходил още да гледам модели конвектори, но как се изчисляват за охлаждане, а и за отопление.
начинанието е страхотно доста изчетох и никой няма да ти даде точен отговор специално за това със затворената система защото са много относителни нещата примерно ако ти са нужни 20 киловата конвектори серпентината в кладенеца трябвала да е 1,5 пъти по-голяма (някой беше ми писал така) значи към 30 киловата това не е проблем да изчислиш и да го направиш но обмена дали ще може да ти направи кладенеца никой не може да ти каже без да се пробва а няма да е евтино(поне аз така мисля и ще се радвам да не съм прав :) )
apeiron - специалист
Ще го изпробвам със серпентина, пък каквото стане. Ще следя темата, а ако някой ме обори докато започна, може и по другите начини. Системата ще я правя или есента или пролетта.

Сега монтирам вата със гипсокартон в стаите и за това ми е по важно да знам дали ще има някакъв конденз от конвекторите в стаите, ако да, да монтирам обсадни тръби в които на по късен етап да сложа тръбите за отвеждане на конденза. Също ми е важно да знам колко големи ще са конвекторите за да знам на какво растояние да пусна тръбите, но това май най-добре ще разбера на място в магазина.

Освен за охлаждане ми дойде и друго на ум.
По принцип къщата се обитава целогодишно, но ако някой път зимата няма никой в къщата за няколко дни мога да оставя помпата да върти през кладенеца и тъй като там са постоянни 10 градуса, то ще поддържа някаква температура на стаите, която няма как да стане под нулата колкото и градуса минус да е на вън.
mavryt4o - майстор
здравейте на всички и благодаря за изграждането на системата за охлаждане тя си свърши перфектно работата но зимата чука на вратата и се надявам пак с ваша помощ да ъпгрейднем система за и за отопление .прилагам снимка от ватрешноста на тялото .лявата букса идва от платката на нея пише изход към нея ли трябва да вържа въпросното съпротивление?пълна мъгла ми са токовете свързах я с горната букса и датчика от другата снимка работеше но само даваше сигнал на компресора вартеше водата но вентилатора не включваше.

Прикачен файл

21092013159.jpg

Прикачен файл

21092013156.jpg
mavryt4o - майстор
mavryt4o написа:
здравейте на всички и благодаря за изграждането на системата за охлаждане тя си свърши перфектно работата но зимата чука на вратата и се надявам пак с ваша помощ да ъпгрейднем система за и за отопление .прилагам снимка от ватрешноста на тялото .лявата букса идва от платката на нея пише изход към нея ли трябва да вържа въпросното съпротивление?пълна мъгла ми са токовете свързах я с горната букса и датчика от другата снимка работеше но само даваше сигнал на компресора вартеше водата но вентилатора не включваше.
системата си заработи и в режим отопление след като вързах на буксата датчика останал ми от външното тяло (това имах по ръка) а вентилатора заработи като нагрях малко вътрешния датчик.Това е електрическия ми котел остана ми една помпа за парно да намеря и навързвам всичко.

Прикачен файл

21092013709.jpg
iva6ki - специалист
Малко относителен въпрос но да си питам. Имам сондаж с температура към момента 15,4-16 гр., вече преправих едно тяло 9-ка за отопление та имам малко познания, но сега искам да охладя 15кв. помещение с тази вода и се чудя колко голямо тяло да взема. дали 12-ка ще ми свърши работа или по-голям, като помещението е в къща 5м външна стена, сменена дограма и окачен таван с вата. :?
mavryt4o - майстор
Каквото и да сложиш пак ще има ефект . Дали ще те удовлетвори надали някой ще ти каже освен ако по някаква случайност и той го е правил и има същите условия като твоите с 15-16 гр вода и помещевода ние...Аз съм 30 кв м стая в къща изолиран отвън и от вътре с 24-ка с 12гр вода правя кокъл :-D
mavryt4o - майстор
mavryt4o написа:
Каквото и да сложиш пак ще има ефект . Дали ще те удовлетвори надали някой ще ти каже освен ако по някаква случайност и той го е правил и има същите условия като твоите с 15-16 гр вода и помещение и тн и тн...Аз съм 30 кв м стая в къща изолиран отвън и от вътре с 24-ка с 12гр вода правя кокъл :-D
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14

Тема "Вътрешно тяло от климатик с вода от кладенеца ще стане ли ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: