• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
mavryt4o - майстор
Не намерих сходна тема по въпроса и затова отварям нова препращайте ми линкове ако могат да ми помогнат да си изясня.Идеята ми е следната :Изпадна ми без пари един климатик на части и идеята ми е да монтирам вътрешното тяло и в него да циркулира с помпа студена вода от кладенеца .Един приятел каза че ще ми подкара вентилатора на вътрешното тяло .Мисля да си купя помпа (като тези за парното) която вади вода от кладенеца по тръбопровод под земята(да се стопля по-бавно) и от там през вътрешното тяло и пак във кладенеца или за напояване.Причините за тази идея ми са че нямам излишни пари за климатик и ток но стотина вата се ядват.Дали ще има тази система някакъв ефект в горещите летни дни ? За информация стаята ми е 30 квадрата със нова дограма и изолация отвън 8 см стиропор и гипскарто и вата отвътре.
ferrari4456 - специалист
Кладенеца къде се намира?
Изолиран ли е?
Колко е дълбок?
Принципно моя е зад къщата и е изолиран и е доста дълбок ,лятото темперетурата му е около 5-6градуса.
fox_vt - майстор
Принципно има ефект демонстрираха ми подобно нещо със радиатор от бус в който циркулира вода,и определено духа като климатик.Обаче има и проблемче ако водата се връща в кладенеца той лека полека ще се затопли,ако пък се ползва за поливане ще има студено само като се полива,иначе да може да стане.
Чаро - Акълия
Не лъжете човека- то е ясно, че няма да стане. :lol:
А той да разтърси хубаво...
mavryt4o - майстор
fox_vt написа:
Принципно има ефект демонстрираха ми подобно нещо със радиатор от бус в който циркулира вода,и определено духа като климатик.Обаче има и проблемче ако водата се връща в кладенеца той лека полека ще се затопли,ако пък се ползва за поливане ще има студено само като се полива,иначе да може да стане.
А ако е затворена система и една голяма серпентина в кладенеца дали пак ще стопли целия кладенец но не ми е проблем само помпа с колкото се може по-малко дебит и в комшията ха-ха. Тая система дето са ти демонстрирали конденз много имаше ли ?
mavryt4o - майстор
ferrari4456 написа:
Кладенеца къде се намира?
Изолиран ли е?
Колко е дълбок?
Принципно моя е зад къщата и е изолиран и е доста дълбок ,лятото темперетурата му е около 5-6градуса.
И моя е зад къщата 10 метра е но как се изолира кладенец?!?!?Температурата му не съм я мерил но и това ще направя но си е студеничък. .
fox_vt - майстор
Е тя не беше монтирана само ми показаха за какъв студен въздух става на въпрос.
Чаро защо така мислиш? Ако имаш неограничена студена вода няма никакъв проблем да си работи.Все пак всички парна са на тоя принцип :-D
ferrari4456 - специалист
Отвора отгоре с капаци с изолация.
Така се изолира :)
mavryt4o - майстор
ferrari4456 написа:
Отвора отгоре с капаци с изолация.
Така се изолира :)
Цяла къща направих та едни капаци ли ще ме бутнат :lol: разбрах те
lakosste - специалист
Чаро написа:
Не лъжете човека- то е ясно, че няма да стане. :lol:
А той да разтърси хубаво...
Става със сигурност.Само не връщай водата в кладенеца и не се хаби с тея серпрнтини.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Тема "Вътрешно тяло от климатик с вода от кладенеца ще стане ли ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: