• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 14
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
mavryt4o - майстор
abcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Хубаво е да споменеш марката и модела на вътр. тяло, да се види схемата и да се прецени какво търси, че да му го дадем.
Дава грешка? - Хубаво е да кажеш мига ли?(какво и колко пъти), пише ли някакъв код на грешката?, сигурен ли си че е грешка? - може да чака да се стопли тръбния датчик (хвани го с пръсти докато се стопли).
Подкрепям fox_vt в разсъжденията. От една страна с циркулационната помпа ще харчи повече енергия спрямо духалката, но от друга страна е възможна по-добра терморегулация (загубите от претопляне са по-малки).
Мощността на нагревателя трябва да е толкова, колкото му трябва на помещението за исканата минимална външна температура (примерно при минус 15гр. може да му трябва 3kW). От обема на буфера ще зависи колко често ще включва и изключва нагревателя и времето за началния старт - не е фатално. Температурата на водата - не повече от 55гр.
При 42гр. на изходящия въздух, входящ 20гр. и дебит 750м3 прави приблизително 4kW отдаване.
Показва се това Е2 и всичко спира .Доколкото разбрах за системата 20 литра вода 2 киловата нагревател и 50-60 градуса температура на водата.Духалката 2кв, зимата ми държи 25 градуса и си включва и изкл вярно 25 квадрата стая е но със добра дограма отвън 8 см стериопор отвътре вата и гипскартон но идеята е важна :lol: ,

Прикачен файл

06022009141.jpg

Прикачен файл

Nipona.jpg
fox_vt - майстор
Тоя климатик си е голям 24 ка вероятно ще събере няколко литра във топлообменника.Горе долу съда за водата ти може да е три пъти по голям обем,отколкото тялото със тръбния път.Или ако по тръбите и тялото имаш 5 литра то съда да е поне 15 литра.То така или иначе ще експериментираш със количеството и мощноста на нагревателя.Ако имаш много студени стартове може да се наложи да увеличиш мощноста на нагревателя.Значение ще има и степента на вентилатора на тялото,ако е повече ще истива по бързо водата.Забелязал съм на моя че лятото мога да го включа на най ниската степен на вента,но зимата заради специфичното движение на топлия въздух не може да е на ниска скорост,че почва да върти само пред него въздуха.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Според мен търси външния температурен сензор и мисля че трябва да се включи на CN6 с червено съм отбелязъл на картинката. Огледай CN6 дали има букса с 2 тънки кабела стърчащи или хванати за основната клема. Хубаво е да се провери дали отговаря схемата. - на CN8 включен въздушният датчик, а на CN7 тръбния датчик. Датчика се следи и взема информация за дефроста - трябва да се симулира темп. по-висока от минус 6 градуса за да не го включва. Не намерих каква стойност е този датчик, но бих сложил 15килоома.
Прикачен файл:
HSA_24.JPG
HSA_24.JPG (93.69 KиБ) Видяна 2584 пъти
mavryt4o - майстор
Вчера вързах контролен електромер в 8.30 и пуснах системата(незнам как да го нарека :) Направих я на 26 градуса цял ден си ги поддържаше 24-25 вкъщи навън беше над 30 .В 21.30 ч я спрях беше изгорила 2,1 киловата или 40 стотинки на ден.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Пробва ли нещо за отоплението? Буксите отговарят ли?
mavryt4o - майстор
Не да ти кажа нищо не ми е ясно по тия схеми .
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Като снимаш платката на вътрешното тяло ще говорим, ако имаш желание де.
Търсим надписа на самата платка: CN6 или EXIT - там ще включим съпротивление 15кОма примерно.
За проверка на схемата търсим надписите по платката: CN7 (PIPE) и CN8 (ROOM).
Това са най-малките букси само с два извода (пина, жици).
mavryt4o - майстор
abcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Като снимаш платката на вътрешното тяло ще говорим, ако имаш желание де.
Търсим надписа на самата платка: CN6 или EXIT - там ще включим съпротивление 15кОма примерно.
За проверка на схемата търсим надписите по платката: CN7 (PIPE) и CN8 (ROOM).
Това са най-малките букси само с два извода (пина, жици).
другиден се женя да мине патардията и се захващам сериозно благодаря ти за отзивчивоста
LazarGanev - "Велик майстор"
mavryt4o написа:
другиден се женя да мине патардията и се захващам сериозно благодаря ти за отзивчивоста
А честито и да целунеш булката от мене :prost:
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Честито и от мен. :party:

Всеки ден в дома ви нека има светлина, нека огънят не гасне, нека смеят се деца,
и всяка дума, поглед, жест - да носят благослов запазете във сърцата своята любов.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 14

Тема "Вътрешно тяло от климатик с вода от кладенеца ще стане ли ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: