• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
mavryt4o - майстор
Какво прави изобщо не тръгва или тръгва и след секунди спира,пише ли някаква грешка?На боб ли да хвърляме.
quietmadness - специалист
Някакъв проблем си има се оказа. Не му тръгва духалото без да го побутнеш. Мислех, че е от мръсотия, но като го разглобих и почистих проблема си остана. "Моторя" не съм го разглобявал, че взе да става жега и го монтирах както си е с проблема. Сега сме с ръчно палене :wink:, бутавш и тръгва. Обороти иначе си има сериозни.
Входяща темп. на водата 16,5 изходяща 26 ℃ с което отнася доста от жегата. Поне не е 30+℃ вътре. Не съм опънал маркуча до доматите иначе ще увелича дебита :-D. В два по обед стигнах до градинката с китките само.
валкиса - специалист
Смени кондензатора на турбината.
mavryt4o - майстор
26 градуса тя по-топла от морето.Много високи тея 16 градуса от къде ги вадиш?И цели 10 градуса разлика незнам как е станало моето е същото тяло и качва само 3-4 градуса и си прави ледник
quietmadness - специалист
Кондензатора мога да го сменя, ако не спретна някакво друго решение, което трябваше да е станало по план. Ама те сроковете на домашните ремонти по принцип са доста разтегливо понятие.

10 ℃ разлика идва от малкия дебит, а температурата на стаята беше висока. Иначе увеличих дебита и работата е Ок, както се казва. Вече не наводнявам китките. Двор голям да полива слатата :-D.
А тия 16 ℃ ги вадя от сонда и са почти постоянни през годината, та съм се замислил за термопомпа. Само дето "консултанта" каза че ще се обади, ама нещо ... Мажат ми нещо ските. Не че сам няма да се справя, но не разполагам с време за развойна дейност следващите няколко месеца :-D
Като се замисля трябва да проверя температурата от сондата пак. Може и двата термометъра да имат някакво положително отклонение. Нямам живачен който да мери от 0 ℃
cvettomirr - специалист
да питам от външно и вътрешно тяло от климатик, кое би охлаждало по добре впредвид това че външното тяло е с по голям радиатор, става въпрос за охлаждане на работилница, която е захранена с хидрофор от кладенец, за да знам какво да търся че в тия жеги е ужас
шоп - майстор
@cvettomirr,

по-принцип външното за работилница е по-добро, защото не гониш външен вид, а външното има по-голяма топлообмена площ. Обаче...не всичко зависи от площа. Важен е и дебита. Заради малкият диаметър на тръбите ( 6-8-9мм) дебита е ограничен и каквито и фокуси да се правят сме ограничени.

Аз моята работилница я охлаждах с два авто радиатора от Голф 2 за по 30 лв бройката. Дебит бол. Вход и изход е около 1 1/2 цола.
1м3 за час вода преминава през един авто радиатор дори и с помоща на маломошна помпа.
Няколко години се охлаждах така, обаче миналата година използвах радиаторите за друг проект ( въздушно воден слънчев топлообменник за който съм писал във форума)
валкиса - специалист
Външното тяло е с по голяма площ,плюс това можеш да контролираш оборотите с димер .
cvettomirr - специалист
един авто радиатор да има по голям дебит от радиатор на климатик не съм много сигурен. Ще взимам външно тяло, та охлажда малко че е някъв ужас в тия жеги, като го направя ще постна и снимки.
burkov - специалист
Колегите говорят за охлдителен авторадиатор. Той наистина има по-голям дебит.
Климатичния е друга работа.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Вътрешно тяло от климатик с вода от кладенеца ще стане ли ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: