Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
bialk - специалист
Здравейте,
Решил съм да направя охладител на принципа на изпаряване на вода като в този клип:

Всички материали са ми налични с изключение на гъбата. Мога ли да използвам дунапрен с дебелина 5 см вместо гъбата от клипа или той няма да попива достатъчно вода? Препоръчайте нещо подобно, което да служи за попиване на водата.
preslav - майстор
ср апр 08, 2020 10:48 pmbialk написа:
Здравейте,
Решил съм да направя охладител на принципа на изпаряване на вода като в този клип:

Всички материали са ми налични с изключение на гъбата. Мога ли да използвам дунапрен с дебелина 5 см вместо гъбата от клипа или той няма да попива достатъчно вода? Препоръчайте нещо подобно, което да служи за попиване на водата.
То с показания филтър няма да стане, камо ли с дунапрен.
bialk - специалист
А с хавлиена кърпа/халат ще стане ли?
preslav - майстор
нед апр 12, 2020 8:02 pmbialk написа:
А с хавлиена кърпа/халат ще стане ли?
В най-добрия случай ще стане като във Варна - лепкава гадна жега. Това нещо няма как да те охлади.
Ако ти се занимава и ако условията ти позволяват можеш да опиташ друго - пусни вода да се стича по външната страна на прозорците.
bialk - специалист
Забравих да спомена, че става дума за охлаждане на оранжерия с цел повишаване относителната влажност на въздуха в нея. Не мога обаче да намеря подложка за охлаждане. В Амазон имаше във вид на пчелна пита, но в момента не доставят до Бг. Остава варианта с хавлия.
preslav - майстор
вт апр 14, 2020 7:10 pmbialk написа:
Забравих да спомена, че става дума за охлаждане на оранжерия с цел повишаване относителната влажност на въздуха в нея. Не мога обаче да намеря подложка за охлаждане. В Амазон имаше във вид на пчелна пита, но в момента не доставят до Бг. Остава варианта с хавлия.
Може би марля на няколко пласта ще е по-добре - въздухът от вентилатора трябва да преминава през овлажнената материя.
lov - майстор
Що не си вземеш един ултразвуков изпарител. Струва 2-3 долара при китайците. Някъде имам няколко не използвани ама то само доставката по куриери на цената от Китай

Тема "Въпрос за изпаряващ охладител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: