• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Mega - специалист
Функция обезвлажняване при климатиците не работи в режим отопление. Има 1-2 изключения ако ти се дават 3000-4000 лв. Като цяло забрави този вариант. Обезвлажнителите също охлаждат един вид.
fox_vt - майстор
Не охлаждат валгоуловителите.Първо прекарват въздуха през студения топлообменник после през топлия и въздуха си връща топлината а заради загубите във компресора и въобще топлината от тях се излъчва във помещението.

Климатик пуснат на обезвлажняване Охалажда помещението защото топлината се излъчва от външното тяло.
Chefo77 - майстор
morphadron написа:
Извинявам се за включването, може да не е на място, но...
Аз също имам такъв проблем с влагата и не ми се ще да си взимам влагоуловител, много пари е, шумни са и са големи, даже и тези, които се монтират на стената.... Та се чудех, да заменя конвертора на стената и да слагам климатик, та нали имат функция за обезвлажняване.... поне гледах на един 2013 модел на самсунг го имаше..... Не е ли достатъчно, хем ще ме топли (по-евтино от конвертора на стената), и ще обезвлажнява.... Мнениея и коментари?
Точно на Самсунг - нИдей!
ВСИЧКИ климатици имат функция осушаване, наред с останалите режими.
Здравейте, за да не пускам нова тема ще използвам тази. И аз съм решил да закупя влагоуловител, четох доста мнения за по-евтините и наистина не знам колко са шумни тези по около 250-300лв. Дават ги около 45дБ..... За момента съм се спрял на този модел, ако може някой да изкаже мнение или да даде препоръка за нещо подобно ще съм благодарен: Fral Minidry 160 - http://vlagouloviteli.com/index.php?opt ... duct_id=84
mindless - специалист
Наскоро си поръчах влагоуловител от тук. Изпращат с UPS, моята пратка е в Унгария в момента според тракинга. Има интересни предложения на добри цени според мен. Иначе за това, което си избрал информацията на български е малко подвеждаща за помещения до 100м², наистина е за до 100, но по-подходящо с този дебит е да се напише до 30м², малко по-коректна информация има тук
Благодаря за инфото, но в крайна сметка като бях в магазина тествахме няколко уреда и в крайна сметка купих този уред http://vlagouloviteli.com/secco-12. От вчера работи и за момента съм доволен, уреда работи доста тихо.
dadko - майстор
Някой има ли наблюдения над марката влагоуловители Tarrington House, предлагани от МЕТРО?
Дали този ще е подгодящ за хол около 30кв м.?

Прикачен файл

izsushitel.jpg
izsushitel.jpg (73.45 KиБ) Видяна 9537 пъти
s_s1 - специалист
Трябва да е достатъчен, но много ме учудва това, което са написали в описанието: 20 литра на ден извлечена влага, а съда му е малък и изключва след като събере 4 литра вода?
nikolovvd - майстор
Някой имат тръбичка отзад, която може да се разкачи и да се пусне маркуче към канала.
EDI - майстор
И този има отвеждане.s_s1 нищо чудно няма.Ако му сложат вана 20 литра, ще стане като самосвал.20 литра му е максималния капацитет, ако има какво да извлича.Иначе, ако ти е много влажно в помещението, просто си проверяваш ваната и си я изхвърляш или извеждаш маркуча.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Тема "Избор на влагоуловител/обезвлажнител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: