• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
newmember - специалист
Здравейте! Каня се да купя един такъв. Прочетох някои теми с мнения. Има няколко модела които мога да си позволя, другите отиват към 300 и нагоре, което за нашите малки стаи е прекалено. Ето тези гледам:

Budget AD1000
Midea MDT1-16DEN3 - http://technika.bg/product/6352/obezvla ... 6den3.html
TESY DHF 10 CM - http://www.tehnomag.net/eshop.php?body= ... o=0&id=314
Alaska AD1000 - http://egypt.souq.com/eg-en/alaska-ad-1000-462417/i/
Einhell LEF 10 M - http://klimatici.biz/einhell-lef-10-m.html

За момента в Практикер нямат Budget-а и ми предлагаха с отстъпка по-големия модел. Нямам място за него и е по-шумен, ако ще и тройно да събира :) В Метро пък май нямат и Alaska-та ... Midea и Tesy предполагам няма да е проблем да си ги набавя, понеже са си нормални марки и ги има. Einhell-а нещо не ми вдъхва доверие ... Тези You Long започват от 300 лева и ми идва много - http://www.twe.bg/youlong/index.htm

Та някой да е чувал повече за тези уредчета? Повечето ги бива :) На Tesy ми харесва вида. Въздуха се изкарва нагоре и така, като, че ли се задвижва по-добре в цялата стая. Стига да не влиза от там :-D че и аз не съм сигурен ... Ако питате за какво ми е - северната спалня все има влага зимата. Проветряваме, но все се появява мухълче някъде. То и жилищната сграда е на 4-5 години, но вече трябваше да се нормализира ако стените са били мокри :? Южната стая има мухъл на едно място където започва външната стена от калкана с другата сграда. Все там избива, но е малко и петната се махат веднага :) Иначе няма проблем там с влагата. Та проблема е, че на половината стая долу има друг апартамент, а другата половина е долно затворено стълбище откъдето идва проблема при нас. То е по-хладно и пода ни изтива в тази част + външна стена. Изолация има, но стаята изстива до 15-тина градуса като не топлим постоянно, после пак до 18-19 се стопля. Но вече стените са хладни. И една машинка ще ни спаси в критичните моменти, когато завали дъжд 2-3 дена или просто е много влажно дълго време или дори за прането зимата в стаята ...
fox_vt - майстор
На теси смуче въздух отзад има филтър като на климатиците вижда се на снимката вече колко е удачно да духа нагоре те си знаят.Преди нова година купих от метро влагоуловител на Tarington House само такъв имаха и върши идеална работа като има само един кусур който май повечето имат-вибрира му съда за водата иначе самият уред не е много по шумен от хладилник но това вибриране е кофти.Като рових из нета за мнения повечето препоръчват да е със дисплей за показване на моментната влажност и задаването на точно определена такава,а не със врътка минимум/максимум.Лошото е че е по скъпо ама който и да земеш с компресор ще върши работа.Май не помогнах много по темата ама това ми е засега опита със подобна техника :)
Stefan_62 - майстор
Аз преди няколко седмици бях със същата дилема, обиколих всички възможни магазини в града да търся обезвлажнштел и попаднах на доста модели и по-евтини и по-скъпички. Накрая се спрях на този http://www.twe.bg/youlong/yl2009lcd.htm, вярно скъпичък е, но от всички модели които гледах този работи най-безшумно. Почти не се чува когато работи само леко жужене на вентилатора, на дисплея показва стайната температура, моментната влажност и зададената до която искаш да стигне. Ти си решаваш, но когато купуваш гледай колкото се може да е по-тих, повечето са доста шумни и е неприятно ако го ползваш в стая в която се спи.
newmember - специалист
Да, то в целия апартамент се спи, но мисля да работи през деня като няма никой примерно. Но има разлика от 10 дб като гледам данните само от Budget-a и другите :) Кой каквото каже ще съм благодарен :) Даже мислех на изплащане да е, понеже не ми се дават пари така накуп. Но ще видя, по-добре накуп и другия месец ще нормализирам нещата.
Stefan_62 - майстор
newmember написа:
Да, то в целия апартамент се спи, но мисля да работи през деня като няма никой примерно. Но има разлика от 10 дб като гледам данните само от Budget-a и другите :) Кой каквото каже ще съм благодарен :) Даже мислех на изплащане да е, понеже не ми се дават пари така накуп. Но ще видя, по-добре накуп и другия месец ще нормализирам нещата.
Какъвто и електрически да вземеш ще има ефект, нашият работи нон стоп от две седмици, само когато си напълни резервоара или достигне зададената влажност спира :lol: и съм много доволен. За "Midea"-та и "Alaska"-та чух добри отзиви, но при нас не открих в момента да се предлагат, към марките "Einhell" и "TESY" съм малко резервиран. Все пак трябва да се съобразяваме и с финансиите :lol:
Chefo77 - майстор
Аз съм с Budget-а, доволен съм - смуче, пълни казана... И не е особено шумен, не повече от духалка.
8180 - майстор
От година или две (не помня) съм с най-евтиния от скъпите на фирмата, посочена от Стефан 62.
Доволен съм. Лично аз спя с него без проблем. Доста по-тих е от духалка. Няма дисплей и врътка - степени на копче 40, 60, 80%. Като спре на 60 съм горе-долу спокоен за дома и обитателите. Практически няма конденз по стъклопакета. На 40% у нас не е спирал, ама няма да сменям жената по този повод. :)

Макар и очаквано теоретично, бях изумен колко вода има у дома във въздуха.
Dilyana - помощник
А какво ще кажете за Ebac ??? powerpac 18 ??? по точно . Някой сблъсквал ли се е с тази марка ?
Dilyana - помощник
Ebac - powerpac 21 ! Си имаме от 3 седмици и наистина върши чудеса ! Влажността се качва над 60 % (над 60 % вече е лошо за здравето и се развиват злите организми) само когато напълня целия сушилник с дрехи , но за 24 часа всичко се нормализира . Бях малко резервирана за този тип уреди , НО този powerpac ми скри шапката ! Силно го препоръчвам !!! Малко повечко пари е , но си заслужава всяка стотинка !
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Тема "Избор на влагоуловител/обезвлажнител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: