• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
s_s1 - специалист
И аз трябва да си купувам такова нещо. Има ли развитие в предлагането на такива уреди, излезло ли е нещо ново на пазара?

Нужен ми е с малък капацитет, евтин, безшумен и икономичен.
Chefo77 - майстор
s_s1 написа:
И аз трябва да си купувам такова нещо. Има ли развитие в предлагането на такива уреди, излезло ли е нещо ново на пазара?

Нужен ми е с малък капацитет, евтин, безшумен и икономичен.
Церезит стоп-влага :wink:
s_s1 - специалист
Chefo77 написа:
s_s1 написа:
И аз трябва да си купувам такова нещо. Има ли развитие в предлагането на такива уреди, излезло ли е нещо ново на пазара?

Нужен ми е с малък капацитет, евтин, безшумен и икономичен.
Церезит стоп-влага :wink:


Таблетките им са скъпи и събират литър-два вода, по евтино ми е с компресор на ел. захранване.
Chefo77 - майстор
Е ти угодия нямаш значи. Нали искаше с малък капацитет, литър-два да не е много? :)
s_s1 - специалист
Chefo77 написа:
Е ти угодия нямаш значи. Нали искаше с малък капацитет, литър-два да не е много? :)

Е всичко в този живот е компромис

Като пиша евтин това означава не само да е ниска цената при закупуване, но и да е евтина поддръжката и консумативите, а на Церезит таблетките са доста скъпи сравнено с консумацията на ел. енергия.
s_s1 - специалист
Купих си втора употреба китаец yl. Малко е шумен, но върши работа. Очаквам по-ниските зимни температури, за да видя как се справя.
msotiroff - помощник
Ще използвам темата на колегата, за да задам един въпрос към по - компетентните, а именно:
-Дестилирана ли е водата, която се оттича в резервоарчето? За мен принципа е същия като при дестилаторите, кондензира се изпарена вода...
Питам защото имам такова влагоуловителче на Budget и е доста производително - около 10л/24ч. Дестилираната вода ми е нужна за разреждане на ракия.Търся варианти защото ми е нужна около 60-70л дестилирана вода, а по бензиностанциите и аптеките е по 1,80лв/л :?
Благодаря предварително за мненията!
Stefan_62 - майстор
Аууууу, ти да не вариш по един тон ракия, че ти трябва толкова вода :lol: . А сега сериозно, по принцип би трябвало да се получава като дестилирана /получава се от конденз/, но според мен няма да е със същите качества. Ако имаш казан за ракия по-добре си направи дестилирана вода с него /вместо материал сипваш вода/. Аз отдавна не използвам дестилирана вода за разреждане, преминах към минерална "Горна баня", хем ми излиза по-евтино, а и резултата е отличен.
msotiroff - помощник
Един тон не, ама изкарах 160л на 63 градуса, след ветреенето да падне най - много на 61, а аз я пия на 44, така че 55-60 литра вода не ми мърдат :-D Минерална не искам, заради минералите и химиите в нея, искам мн чиста изворна или дестилирана.
Благодаря за мнението, имам приятел с малко казанче... или той ще ми дестилира вода или ще се качвам до Белмекен :roll:
Извинявам се за включването, може да не е на място, но...
Аз също имам такъв проблем с влагата и не ми се ще да си взимам влагоуловител, много пари е, шумни са и са големи, даже и тези, които се монтират на стената.... Та се чудех, да заменя конвертора на стената и да слагам климатик, та нали имат функция за обезвлажняване.... поне гледах на един 2013 модел на самсунг го имаше..... Не е ли достатъчно, хем ще ме топли (по-евтино от конвертора на стената), и ще обезвлажнява.... Мнениея и коментари?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Тема "Избор на влагоуловител/обезвлажнител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: