• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
agj - майстор
съб яну 04, 2020 8:56 pmplamen6703 написа:
Проветрявам всеки ден етажа на къщата си минимум два пъти /сутрин и вечер/ ударно за по около 10 минути, понякога сутрин и по-дълго. За мен свежият въздух е в пъти по-добър от влагоуловител. :partyman:
По принцип е така -свежият въздух е хубаво нещо,.... но с тези 10 -20 мин. проветряване проблема с влагата не може да бъде решен !И аз проветрявам но влагата по прозорците се появява в среднощните часове .....
съб яну 04, 2020 9:15 pmplamen6703 написа:
Такива джаджи не могат да заменят свежият въздух.
Да не могат! И едва ли някой очаква от тях точно това !Предназначени ни са да изсмукват влагата от помещението и нищо повече!Има и пречистватели на въздух ....в чиято ефективност обаче аз дълбока се съмнявам !
agj - майстор
съб яну 04, 2020 4:30 pmroad_runner написа:
Взех си един Тротек 28, с компресор, тамън ще мога да си суша прането вътре.
Жената е над тея неща, та не мога да разчитам че ще се сеща.

Нормално ли е вентилаторът да работи постоянно, вече 4 час, а според едно уредче влагата трябва да е около 50 % , а аз съм го настроил да работи на 60 %?
Не е нормално да работи непрекъснато ако си го настроил да работи на определени проценти.Или абсорбатора е малък за помещението или влагата е прекалено много.Моя върви определено време и спира ,после пак включва ....пускам го да работи през нощта та чак сутрин до 9 часа.
plamen6703 - майстор
съб яну 04, 2020 9:47 pmagj написа:
съб яну 04, 2020 8:56 pmplamen6703 написа:
Проветрявам всеки ден етажа на къщата си минимум два пъти /сутрин и вечер/ ударно за по около 10 минути, понякога сутрин и по-дълго. За мен свежият въздух е в пъти по-добър от влагоуловител. :partyman:
По принцип е така -свежият въздух е хубаво нещо,.... но с тези 10 -20 мин. проветряване проблема с влагата не може да бъде решен !И аз проветрявам но влагата по прозорците се появява в среднощните часове .....
При мен проблем с влага нямам, прозорците /зависи от прозорците/ ми сутрин са сухи и се отоплявам изцяло с климатици, които работят нонстоп през отоплителният период! :partyman:
road_runner - специалист
съб яну 04, 2020 10:00 pmagj написа:
съб яну 04, 2020 4:30 pmroad_runner написа:
Взех си един Тротек 28, с компресор, тамън ще мога да си суша прането вътре.
Жената е над тея неща, та не мога да разчитам че ще се сеща.

Нормално ли е вентилаторът да работи постоянно, вече 4 час, а според едно уредче влагата трябва да е около 50 % , а аз съм го настроил да работи на 60 %?
Не е нормално да работи непрекъснато ако си го настроил да работи на определени проценти.Или абсорбатора е малък за помещението или влагата е прекалено много.Моя върви определено време и спира ,после пак включва ....пускам го да работи през нощта та чак сутрин до 9 часа.
компресорът спира, но вентилаторът не, той върти на много ниски обороти, щумът е само около 25-30 ДБ. Но този модел има само един режим на работа, с различни проценти. За тези с дисплей и с много режими знам, че сложени на ауто вентилаторът също не спира.
pif4o - специалист
Да добавя още малко впечатления за моя Rohnson Ion 9312 които имам от 3 месеца. В момента и окончателно го ползвам на ръчен режим, на автоматичен не го знам кви стоиности се опитва до докара ама работи почти постоянно, дори понякога компресора да спре което е изключително рядко даже не си спомням дали се е случвало, вентилатора остава да работи. На ръчен режим съм му задал 60% и работи доста разтоварено. Толеранса във влагата варира с 5%, тоест стане ли 62 се пуска, падне ли на 57 се спира (заедно с вентилатора), тея 5 % в нормалния условия в стаята която е 16 кв ги смъква за около 15-20 минути. Същите се покачват пак до степен на включване за няколко часа. В момента е навъртял 4,3 киловата за 8 дни. Това е дневна стая с температура около 22-23 градуса в нея и се обитава целодневно. Ион режима си седи включен ква работа върши не го знам. Вентилатора съм го оставил на втора степен, не е чак толкова шумен като за дневна стая че да ме смущава като работи, за спалня дори тихия режим си е шумен, да не говорим че самото стартиране на компресора може да те събуди, тръгва като хладилник Зил :) Тея дни ще го пробвам на ауто да го видя кви стойности гони че да спре компресора. Влага има един пръст долу по прозорците сутрин, по стените където предишни години ставаше мухъл за сега положението е овладяно. Машинката не мисля че е удачно да се ползва за по голямо от максимум 20кв помещение.
pif4o - специалист
След проведения наУчен експеримент на 52% в режим ауто спря компресора, темп в стаята 23градуса, вентилатора остава да работи. Демек не ме кефи ауто режима :) Имаите предвид че Тротека и тва чудо са една и съща машина с различни имена и различни гаранции ;)
road_runner - специалист
На ревюта от 2019+ за тротека пишат, че работи постоянно вентилатора при моя модел, ако е преди това - пише че спира
От БГ го купих, та питах продавача, той ми върна обаждане, че било нормално вече, целта била по-адекватно мерене на влажността, и да не се пуска компресорът излишно, защото иначе от кондензът по самия уред вътре се лъжело
pif4o - специалист
Да, има логика, може би за това на ръчен режим ми е толкова голям толерасна, щото като тръгне вентилатора веднага стоиностите се променят бързо, отделно това при положение че съм включил ион режима е логично вентилатора ба бачка тряя го пробвам без ион да видя ще работи ли.
agj - майстор
Чета и се чудя какъв е този ръчен режим :? Моя Ронсън го ползвам втори сезон- има Автоматичен режим и постоянно включен - Непрекъснат. А след като прочетох характеристиките на вашите машинки се оказа че автоматичния режим бил - смарт режим! А на автоматичния режим, Вие му викате - ръчен :-D
pif4o - специалист
Aми не :) Автоматичен викам на тоя "смарт" ръчен викам на обикновения режим дето пише обезвлажняване, на него машината работи чат пат до достигане на стоиност и спира. Докато на смарт работи както описах по горе без да спира вентилатора което не ме кефи да бръмчалясва нонстоп.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Избор на влагоуловител/обезвлажнител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: