• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
road_runner - специалист
Взех си един Тротек 28, с компресор, тамън ще мога да си суша прането вътре.
Жената е над тея неща, та не мога да разчитам че ще се сеща.

Нормално ли е вентилаторът да работи постоянно, вече 4 час, а според едно уредче влагата трябва да е около 50 % , а аз съм го настроил да работи на 60 %?
plamen6703 - майстор
На това може да разчиташ колкото на жена ти, но плацебо ефекта може да върши работа и прането да съхне по-бързо, а влагата по-малко! :partyman:
Chefo77 - майстор
Emag пак къртят с отстъпки. Цена 299 лева от 601!!! Навсякъде е под 300, но те правят отстъпка!
Да се смееш ли, да плачеш ли ...

Пламски, не е плацебо. Имам малък, имам и профи машини, малкият за вкъщи си е ОК. Ама аз пък имам сушилня :wink:
plamen6703 - майстор
Един такъв като неговият зор намерих един аджамия да го купи за 100 лв., щото и ние имаме сушилня, но жената беше решила, че и влагоуловител ни трябва :wink: ! :partyman:
шоп - майстор
Да споделя малко и аз. Може да е малко извън темата, но на някой може да му е полезно.
До преди 3 години бях с парно отопление с чугунени радиатори. Имаше влага, Сутрин на два френски прозореца по 4м2 всеки имаше конденз.

Минах да отопление с термопомпа и демонтирах радиаторите. Монтирах вентилаторни конвектори.

Климата коренно се промени. Няма конденз...няма влага.

Напротив-въздуха стана много сух. Принудих се да купя овлажнител. Сега е сложен на (авто режим) и всяка нощ за 8ч ( 22-06ч) изпарява 2.5л вода.

От горното си мисля, че при прекомерна влага ако заменим 1-2 радиатора с конвектори или с климатични тела преработени за работа с вода ще се подобри микроклимата.
vlax - майстор
съб яну 04, 2020 8:27 pmшоп написа:
От горното си мисля, че при прекомерна влага ако заменим 1-2 радиатора с конвектори или с климатични тела преработени за работа с вода ще се подобри микроклимата.
Аз съм на собствено парно и във всяка стая имам едновременно и радиатори и вътрешни тела от климатици.
Пак има,но по-малко влага.
:partyman:
road_runner - специалист
съб яну 04, 2020 8:10 pmplamen6703 написа:
На това може да разчиташ колкото на жена ти, но плацебо ефекта може да върши работа и прането да съхне по-бързо, а влагата по-малко! :partyman:
Дават го точно за помещение около 15м до 20 м2, 10 литра на денонощие,
Мойто помещение е 15м2, там е проблемната точка, така че защо да е плацебо ефект. Събра 100 грама вода за около 3 часа, без да има пране в стаята.

Като сложиш, че може да не надувам парното и да не отварям постоянно, може да има и финансов ефект върху сметките за отопление.

Единствено малко ме дразни, че вентилаторът не спира, ама е 25-30 дб шума от вентилатора, та се ядва

Като сложиш, че може да не надувам парното и да не отварям постоянно, може да има и финансов ефект върху сметките за отопление.
Последна промяна от road_runner на съб яну 04, 2020 8:58 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
Проветрявам всеки ден етажа на къщата си минимум два пъти /сутрин и вечер/ ударно за по около 10 минути, понякога сутрин и по-дълго. За мен свежият въздух е в пъти по-добър от влагоуловител. :partyman:
road_runner - специалист
Съгласен съм, но при нас ни въздухът е читав отвън, нито провтрението мога да го правя всеки път след жената,
А и нямам нерви да го играя надзирател, за едни 270 лв ще се разведем баси:)
plamen6703 - майстор
Такива джаджи не могат да заменят свежият въздух. Жена ми е зъболекар, по цял ден е с маска на устата и рови "кенефи", около мен също са специфични миризми на работа и сме като болни на тема свеж въздух. Задушно ли е в каквото и да е помещение не издържам дълго, а да си го причинявам у дома ми се струва някак нереално, но това щом ти върши работа значи е твоята джаджа и няма проблеми :) ! :partyman:
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Избор на влагоуловител/обезвлажнител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: