• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
speka_rs - майстор
Как няма да успява да подържа температурата, все пак тои консумира около 300 вата, дори и в наи лошия случей трябва да отдава поне 750-800 В в стаята.
шоп - майстор
ср май 29, 2019 12:22 pmagj написа:

Само с проветрение през зимата не става.
Така е.
Трябва си активна вентилация с рекуперация.
bobivg - специалист
Само гледайте да не прегреете.
При положение, че моя кондензира 2литра на ден - това прави около 1,2KWh от кондензацията. Мерил съм го с ват метър и консумацията му е 180W, колко от това е за вентилатора не знам. Тези 180 вата консумация обаче са с коп 1, защото и изпарителя и кондензатора са вътре в стаята.
Демек далаверата е само 1,2KWh на денонощие. А онези 180W консумация които стават на 180W топлинна мощност предпочитам да си набавя, като ми работи старият плазмен телевизор, защото няма да ми създава течение и шум както влагоабсорбатора. Течението което създава в стаята ми е по-неприятно от шума.
Chefo77 - майстор
ср май 29, 2019 1:03 pmspeka_rs написа:
Как няма да успява да подържа температурата, все пак тои консумира около 300 вата, дори и в наи лошия случей трябва да отдава поне 750-800 В в стаята.
То не би ли трябвало да означава КПД към 250%?
speka_rs - майстор
До колкото знам не му казват кпд, а коп. Но не разбирам толкова може и моя да грешката.
agj - майстор
ср май 29, 2019 2:03 pmbobivg написа:
Само гледайте да не прегреете.
При положение, че моя кондензира 2литра на ден - това прави около 1,2KWh от кондензацията. Мерил съм го с ват метър и консумацията му е 180W, колко от това е за вентилатора не знам. Тези 180 вата консумация обаче са с коп 1, защото и изпарителя и кондензатора са вътре в стаята.
Демек далаверата е само 1,2KWh на денонощие. А онези 180W консумация които стават на 180W топлинна мощност предпочитам да си набавя, като ми работи старият плазмен телевизор, защото няма да ми създава течение и шум както влагоабсорбатора. Течението което създава в стаята ми е по-неприятно от шума.
Така е, течението което създава и на мен ме е неприятно.Но благодарение на това че вентилатора издухва въздуха странично а не нагоре ,съм намерил решение което до голяма степен намлява проблема .А интересното е че макар и от вентилатора да излиза хладен въздух,затоплянето на помещението е факт.То разбира се е минимално в рамките на един -два гр. и се чувства най вече в началото и в края на зимния сезон когато времето е по меко.Аз също съм мерил консумацията с ватметър и бих казал че уреда е доста икономичен.
pif4o - специалист
agj лошото е че твоя модел вече не се предлага, аз още оня ден като попитах в темата първо го потърсих в нета ама го няма никъде, иначе марката я предлагат дори с 4 години гаранция странно че за мен тая марка винаги е правила асоциация като евтина и некачествена техника а то какво се оказва :) другия и вариант е тоя китаец http://tweuropebg.com/obezvlazhniteli/4 ... 60796.html но за него нямам мнение като шум как е. За въздушната струя не се бях замислял, факт е че при твоя модел като излиза странично все може да се намери начин да не прави "вятър" а ако духа на горе...... освен да се бият със струята на климатика :)
bobivg - специалист
Ако се държи на тоя модел - 300лв с 3години гаранция https://mashinimag.com/komforten-vlagou ... -40-e.html
Има го и в емаг за толкова пари.
pif4o - специалист
Колеги иде пак студения сезон и темата за влагоабсорбатора се върна на дневен ред щото влагомерите вече наближават 60+ %, та сега последно се спрях е на тва моделче, заради няколко причини: Има две степени на вентилатора, има автоматичен режим, и е само 38 децибела https://vladives.bg/%D0%92%D0%BB%D0%B0% ... 0%B5%D0%BB цената му е почти като на тоя които споменавахме 2-3 поста по на горе през пролетта :)
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14

Тема "Избор на влагоуловител/обезвлажнител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: