Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
al4o - специалист
Нормално е да грее при уплътненията на вратите А на онова му викам кондензатор защото там кондензира хладилният аг ент(втеч нява)Важното е да работи :-D
kozl - майстор
На LG миналата година му сменях дръжките (към 100 лв), че се разпадна пластмасата им, а години преди това след същия случай ги лепих. Хладилника на майка ми е купуван 1985 г. (Мраз 250). Два пъти му сменям уплътнение на вратата и пак е за смяна, но овсен че трупа по често лед - другото му е наред. А за тези мразове с нагревателя - сигурно ще ни надживеят.
Следващия хладилник, който ще избирам, ще е без стърчащи пластмасови дръжки :roll:
Последна промяна от kozl на пон май 13, 2013 10:59 am, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
Със съжаление мога да ти кажа че на LG силата им е в черната техника.Бялата я поддържат за млади корейски семейства-новодомци,които искат да си купят техниката от една марка и от едно място.
kozl - майстор
Е и аз горе долу бях така. Не толкова младо семейство, но с желание за собствено "гнездо", с две деца и нов собствен дом, избрахме на късмет нов модел "no frost" и не съжалявам, че се случи този. 10 г. и продължава да работи. А познати през тези същите години, вече ги смениха - ма трябва да се позаинтересувам какви марки са били.
Е от миналата година имам хиперинвертор LG и Митсубищи по един брой и един прибл.10 годишен климатик LG 9-ка, който продължава да работи и за това не го смених със "хипер". Па нищо чудно с хипер години да надживее "хиперите" :lol: .
нямам идея колко време трябва да мине, за да имам оценка кой "хипер" се е оказал по-добър в срока на безотказна работа, че да им мера тоците немам нерви да се занимавам. По характеристики LG е по способен към икономии.
А за черната техника - някъде из тема "Вицове" имам постнат един мой, засяга и LG. Въпреки, че когато го измислих вица, марката се наричаше Голд Стар.

Проба с термометъра (първия от картинката)
Прикачен файл:
Termomeri.JPG
Termomeri.JPG (35.61 KиБ) Видяна 9872 пъти
показа -14 гр. във фризера Независимо от височината на поставяне на сондата и при 15 мин. темпериране. Но по нагласа трябва да е -18 гр. :?
В хладилната част показа 7 гр. при 4 по настройка. Ма ще трябва да потвърдя и с друг термометър.
vankovarnata - специалист
Не се занимавай с глупости. Имам го, но по-големият брат. На мястото на изолацията сложи малко дунапрен да свали вибрациите. При мен има клапи,но моя е 90см.
тонито - специалист
Здравейте.извинявам се че пиша в темата на колегата но имам същия хладилник с фризер.От известно време се получава лед на това кръглото от първата снимка.След размразяване работи около 3-4 месеца и тем. в хладилника се вдига(не охлажда).Някакви идей?
Благодаря
kozl - майстор
Не мога да разбера кое е това кръглото от първата снимка. Първата снимка е правена вътре в отделението на фризера, след като разглобих задния вътрешен панел на фризера.
Ако хладилника не може да охлажда какво е положението във фризера? Без термомери обаче не е показателно какво е положението. Набави си от нейде и премери температурате фризер и хладилник. Ако във фризера е добре, съмненията се насочват към клапата за хладилника или датчика, който би следвало да я управлява. Ако и фризера е с недостатъчно охлаждане повреда или в управлението или в климатичната част (компресор, изпаритил, кондензатор).
За да размразявате означава, че и на ваш LG дренажа е запушен. По дъното на фризера ще трупа лед/вода.
Сервиз на LG има в студентски град. От там си купих дръжките.
тонито - специалист
Здравей.Това са двете зони в който става леда.Какво е това което съм оградил в зелено?датчик който следи температурата и като стане топло изключва нагревателя ли?Моя стои от дясната страна на радиатора.Снощи го раглобих защото пращеше яко.Леда беше надигнал пластмасата с вентилатора.Размразих го с един сешоар.И вече нямам грижи но.....за около 3 месеца....

Прикачен файл

a1.JPG
kozl - майстор
Явно не сработва системата за размръзяване. Гледам схемата, по-горе на снимките, но цвета жиците по снимкити не отговаря на посочения в схемата. Иначе това ограденото в схемата и пресовката на жицата за единия нагревател в бялятя тръба. Другия нагревател е в черна тръба. По схемата и двата нагревателя (L-CORD HEATER SHEATH HEATER) се пускат от релета в главната платка. Аз до нея не съм стигал и даже не знам де се намира. Има показан и предпазител към нагревателите. Може и той да е прекъснал. Или повреда в PWB ASSY, MAIN.Ако ще се занимаваш сам, трябва да провериш като начало предпазителя, след това нагревателите за прекъсване и ако са изправни да търсиш причината в платката защо не ги включва.
ESPACE - майстор
Със зелено и червено си оградил началото и края на нагревателя който размразява леда по изпарителя. Някъде по плочата отдясно трябва да има и термоключ(кликсон), който да прекъсва размразяването при достигане на определена температура. Със сигурност някъде там има и термопредпазител на около 60 градуса, който е много вероятно да си изгорил при интервенцията със сешоара.

Тема "LG no frost хладилник/фризер - запушен дренаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: