Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
искам да отоплявам с климатик две помещения едновременно, свързани с портал с размери 2 на 2 м, като климатика ще е разположен в едната стая. Ще има ли някакви проблеми с циркулацията на въздуха, по-мощен ли трябва да е климатика от необходимото за този обем /около 75 куб. м общо/? Идеята ми е да го сложа над портала. Препоръчаха ми Fudjitsu, но не знам към коя марка да се насоча още и колко kw да е мощен.
:?
Тани - модератор
По принцип е хубаво дори за една стая да се презапасиш с мощност за да може климатика да функционира пълноценно при по-продължителни студове/горещини . При "по-нормални" климатични условия по-можния климатик няма да изразходва повече електроенергия , защото ще включва много по-рядко! В зависимост от модела на климатика по този начин ще намалиш и течението на въздуха до минимум , като може да си спестиш някоя настинка в жегите!

Също така трябва добре да подбереш мястото на климатика - по възможност срещу портала , за да може струята въздух да се насочи към него!
tottenham - специалист
Съвета ми е да се спреш на закупуването на японски климати (Фуджитсу, Дайкин, Митсубиши и т.н.) от инверторен тип.
Колкото до мощноста му попитай в някоя фирма за продажба на климатици, понеже имаше някаква формула за пресмятането на мощността му в зависимост от кубатурата на помещението.
Ако имаш възможност си вземи 2 климатика, ако ли не поне монтажа на вътрешното тяло го ориентирай така, че да е насочина струята и към входа на другото помещение.

Тема "пак климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: